Dans’ın prens ve prensesleri yarışacak

Türkiye’nin ilk ve çok kapsamlı spor kompleksi, Avrupa’nın özel sektöre ait en büyük spor yatırımı olan Gloria Sports Arena, World Dance Sport Federation’a bağlı Dünya Dans Şampiyonası, “Gloria World Open”,’na ev sahipliği yapıyor.


Dans’ın prens ve prensesleri yarışacak

İlk kez Türkiye’de gerçekleşecek dünyanın en prestijli dans yarışmalarından biri olarak kabul edilen Dünya Dans Şampiyonası, “Gloria World Open”, Dünya Dans Federasyonu Başkanı Carlos Freitag’nın da katılımıyla 21-22 Mart 2015 tarihlerinde gerçekleşiyor. Dünyanın en saygın ve prestijli yarışmalarından biri olarak gösterilen “Gloria World Open” da büyük bir heyecan yaşanacak

 

 World Dance Sport Federation hakkında

1920’lerde düzenlenen spor yarışmalarında dansın spor dalı olarak kabul edilmeye başlaması ile normlar ortaya konularak, kuralları olan spor dalının ortaya çıkması sağlandı. Daha sonraki yıllarda gittikçe önem kazanan ve ilgi çeken dans sporu ile ilgili Dünya’da çeşitli federasyonlar kuruldu. O günden bu güne kadar çeşitli isimler altında kurulan dans federasyonları günümüzde World Dance Sport Federation (WDSF) adını aldı. WDSF, şu an Dünya’da sportif salon danslarının yönetimini organize eden ve 86 ülkenin üye olduğu bir federasyon haline geldi. Türkiye, dans sporunun gelişmesi ile birlikte 2003 yılında kurulan Dans Sporları Federasyonu (TDSF) ile World Dance Sport Federation’a üye ülkeler arasında yer aldı. TDSF, halen kendisine bağlı 5.000’in üzerinde lisanslı sporcu ile çalışmalarına devam ediyor.

 

 

Gloria Sports Arena’da

Türkiye’de spor turizminde yeni bir dönem başlatan, Antalya Belek’te 105 bin metrekarelik doğa harikası bir alan üzerine kurulan Gloria Sports Arena; açık, kapalı ve su sporları alanları, rehabilitasyon merkezi, 100 odalı oteli ve 50’den fazla branşta spor yapma imkanıyla profesyonel sporcu ve takımlar için yepyeni ve benzersiz bir deneyim sunuyor. Okçuluk, Badminton, Basketbol, Boks, Eskrim, Hentbol, Judo, Masa Tenisi, Tekvando, Voleybol, Halter ve Güreş.

 

Diğer kapalı alan sporları

Aerobik, Aikido, Bilek Güreşi, Bushido, Dans, Dart, Salon Futbolu, Salon Hokeyi, Karate, Kendo, Kickboks, Kung Fu, Muay-thai, Pilates, Spinning, Thaichi, Yoga ve Zumba.

Okçuluk, Dekatlon, Futbol, Golf, Maraton, Dağ Bisikleti, Bisiklet, Tırmanma Duvarı, Atletizm ve Triatlon Çim Hokeyi, Plaj Voleybolu ve Tenis. Dalış, Yüzme, Senkronize Dalış, Senkronize Yüzme ve Su Polosu. Sualtı Hokeyi ve Sualtı Ragbisi.