ANSİAD İrlanda iş ziyaretini tamamladı

Antalya Sanayici ve İşadamları Derneği (ANSİAD) Turizm Sektörü faaliyetleri çerçevesinde İrlanda Kültür ve İş Gezisi’ni gerçekleştirdi. Seyahati değerlendiren ANSİAD Başkanı Ali Eroğlu, İrlanda ile karşılıklı fikir ve görüş alışverişinde bulunduklarını belirterek, Dublin ve Antalya arasında direkt tarifeli uçak seferleri için girişimlere başladıklarını söyledi.


ANSİAD İrlanda iş ziyaretini tamamladı

Görüşmeler gerçekleşti

 

ANSİAD, Turizm Sektörü faaliyetleri çerçevesinde 32 kişilik bir grupla Avrupa’nın kuzeybatısında yer alan İrlanda’ya gitti. Turizm Sektörü faaliyeti ile Sektör Başkanı Şerife Çetin koordinatörlüğünde resmi ziyaretler ve bazı sektörel görüşmelere katılan heyetin programı Türk İrlandalı İşadamları Derneği (TIBDA) ve İrlanda Kalkınma Ajansı (Enterprise Ireland) tarafından hazırlandı.

 

İrlanda’yı davet ettiler

 

  İrlanda’nın ardından Kuzey Irlanda’nın Belfast bölgesine geçtiklerini ve orada Kuzey İrlanda Kalkınma Ajansı Ticaret Geliştirme Servisi ile bir toplantı düzenlediklerini anlatan Çetin, ajanstan ticari hacim ve Türkiye ile işbirliği hakkında bilgi aldıklarını kaydetti. Toplantıda Belfast Türkiye Cumhuriyeti Fahri Konsolosu David S Cambell ile görüş alışverişinde bulunduklarını ifade eden ANSİAD Turizm Sektörü Başkanı Şerife Çetin, İrlanda ve Kuzey İrlanda yetkililerinin Antalya ve Akdeniz Bölgesi hakkında yeterli bilgiye sahip olmadıklarını gözlemlediklerini ve bu vesileyle kendilerini en yakın zamanda Antalya’ya davet ettiklerini söyledi.