Dokuma artık cıvıl cıvıl

Kepez Belediyesi Başkanı Hakan Tütüncü’nün yıllar süren çabaları sonucu halka armağan edilen ve birinci etabının açılışı gerçekleştirilen Dokuma Fabrikası yeniden hayat buldu.


Dokuma artık cıvıl cıvıl

Kepez Belediyesinin yoğun çalışmaları sonucu halkın hizmetine açılan Dokuma Park’ın bahçesi ziyaretçilerini ağırlıyor

 

Şehrin ortasında yemyeşil bir alan olarak halka sunulan parkta Kepezliler günün yorgunluğunu atıyor. Hakan Tütüncü’nün uzun gayretleri sonucu yeniden halka kazandırılan ve çok büyük bir açılışla hizmete sunulan parka, halk akın etti.  Belediye basın biriminden yapılan açıklamada, ilk etap olan Dokuma Park’ta yemyeşil bir orman içerisinde yürüyüş ve dinlenme alanları ile eski hatıralar canlanıyor. Özellikle Dokuma Fabrikası’nın emekli çalışanları için önem arz eden alanda duygu dolu anlar yaşanıyor.

 

Hatıralar canlanıyor

 

Eski hatıraların canlandığı parkta, çocuk oyun alanları Kepezli çocuklar ve aileleri tarafından çok beğenildi. Çocukların yeşil bir orman içinde özgürce dolaştığı alanda aileler de günün yorgunluğunu atıyor. Şehrin tam ortasında bulunan Dokuma park, Tütüncü ve ekibinin aylar süren projeleri ve Kepez Belediyesi Fen İşleri çalışanlarının yoğun çalışmaları sonucu rengarenk bir alan olarak hizmete girdi.

 

Büyük küçük herkese açık

 

Bahçe düzenlemesi yapılarak eski malzemelerle çiçeklendirilen bahçe, fabrikanın tarihi bilen vatandaşlar tarafından memnuniyetle karşılanıyor. Yıllarca boş bir şekilde duran alan, artık çocukların koşturduğu yeşil alanların kucak açtığı yeni anılara sahne oluyor. Büyük küçük herkese hizmet eden ve Kepez Belediyesi’nin gayretleri ile artık halkın sahip olduğu Dokuma Park, yenilenen yüzü ile yeni misafirlerini ağırlıyor.

 

Koleksiyon zenginliği

 

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü tarafından ilk etabı açılan Dokuma projesinde oyuncak müzesi, bilim merkezi, Dokuma Fabrikası müzesi, klasik otomobil koleksiyonu ve modern sanat galerisi gibi planlamada yer alan yeni bölümlerde de çalışmalar hız kesmeden ve orijinalliğine zarar vermeden devam ediyor.