Adana satılık daire fiyatları ne kadar?
Reklam

Adana satılık daire fiyatları ne kadar?

Adana emlak piyasası hakkında merak edilenler…

13 Mayıs 2019 - 18:50

 

Ülkemizin Akdeniz bölgesinde olan Adana, Türkiye’nin en büyük altıncı şehri olarak bilinmektedir. Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) 2018 yılı verilerine göre 2 milyon 220 bin 125 nüfus yoğunluğuna sahiptir. Adana; Seyhan, Yüreğir, Çukurova, Sarıçam, Ceyhan, Kozan, İmamoğlu, Karataş, Karaisalı, Pozantı, Yumurtalık, Tufanbeyli, Feke, Aladağ ve Saimbeyli olmak üzere toplam 15 ilçeden oluşmaktadır. Adana’yı geleceğe taşıyacak projelerin yapılması, Adana’nın pek çok yatırımcı tarafından ilgi odağı olmasına neden oldu. Yatırım, ulaşım gibi pek çok projenin hayata geçirildiği şehirde emlak fiyatları da yakından takip ediliyor. Peki, Adana satılık daire fiyatları ne kadar? Adana satılık ev fiyatları son bir ayda ne kadar arttı? Adana’nın konutta en çok kazandıran ilçesi hangisi oldu? Adana’nın ortalama konut metrekare fiyatı ne kadar? İşte Adana gayrimenkul piyasasına dair merak edilenler…

Adana satılık daire fiyatları 128 bin 312 TL’den başlıyor!

Türkiye’nin en büyük şehirlerinden biri olan Adana’da, satılık daire fiyatları gayrimenkul yatırımcıların ilgi odağı olmaktadır. Zingat.com Bölge Raporu 2019 Mayıs ayı verilerine göre, Adana satılık konut piyasasında son bir ayda satılık konut fiyatları yüzde 0.14 artış gösterdi. Adana şehrinde ortalama konut metrekare fiyatları 1 bin 711 TL olurken, geri dönüş süresi 18 yıl olarak hesaplanmaktadır. Buna göre, 2019 yılı emlak endeksi ve bölge raporunda Adana şehrinde satın alınan 100 metrekarelik bir konutun ortalama fiyatı 171 bin 82 TL olarak hesaplanmaktadır. Bölgedeki en uygun satılık ev fiyatı 121 bin 312 TL oluyorken, en yüksek fiyatın da 213 bin 853 TL olduğu bilinmektedir.

Adana’nın en kalabalık ilçesinde satılık ev fiyatları ne kadar?

Seyhan, 793 bin 480 nüfus yoğunluğuna sahip olması yönüyle Adana’nın en kalabalık ilçesidir. Ülkemizin en kalabalık metropol ilçelerinden biri olan Seyhan, köklü bir tarihi geçmişi olduğu için yabancı yatırımcılar tarafından da büyük bir ilgi görmektedir. Zingat.com Bölge Raporu 2019 Mayıs ayı verilerine göre, Seyhan satılık konut piyasasında son bir ayda satılık konut fiyatları yüzde 0.62 artış gösterdi. Seyhan ilçesinde ortalama konut metrekare fiyatları 1 bin 816 TL olurken, geri dönüş süresi 18 yıl olarak hesaplanmaktadır. Bu verilere göre, 2019 yılı emlak endeksi ve bölge raporunda Seyhan ilçesinde satın alınan 100 metrekarelik bir konutun ortalama fiyatı 181 bin 637 TL olarak belirlendi. 100 metrekarelik bir daire için bölgedeki minimum satılık daire fiyatı 136 bin 228 TL olurken, maksimum fiyatın da 227 bin 46 TL olduğu görülmektedir.

Adana’nın konutta kazandıran ilçesi: Kozan

Birçok uygarlığa ev sahipliği yapan Kozan, Adana’nın en önemli ilçeleri arasında yer alır. Zingat.com Bölge Raporu 2019 Mayıs ayı verilerine göre Kozan satılık konut piyasasında son bir ayda satılık konut fiyatları yüzde 1.39 artış gösterdi. Kozan ilçesinde ortalama konut metrekare fiyatları 1 bin 310 TL olurken, geri dönüş süresi 24 yıl olarak hesaplanmaktadır.Bu verilere  göre, 2019 yılı emlak endeksi ve bölge raporunda Kozan ilçesinde satın alınan 100 metrekarelik bir konutun ortalama fiyatı 130 bin 977 TL olarak hesaplanmaktadır. Kozan ilçesinde 100 metrekarelik en uygun satılık ev fiyatı 98 bin 233 TL iken, en pahalı satılık ev fiyatının da 163 bin 977 TL olduğu belirlenmiştir.

 

 

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Antalya'da sazlık alanda çıkan yangın kontrol altına alındı
Antalya'da sazlık alanda çıkan yangın kontrol altına...
Otomobilini kendi elleriyle götürüp dolandırıcılara teslim etti, hem aracından hem eşinden oldu
Otomobilini kendi elleriyle götürüp dolandırıcılara teslim...