AFRİN’İN ANALİZİ

AFRİN'İN ANALİZİ

30 Ocak 2018 - 09:16

Sayın Recep Tayyip Erdoğan insanlık için yüzyılımızın lideridir.

Türkiye, Türk ordusu ve Sayın Recep Tayyip Erdoğan dualarla, imanla, inançla ayaktadır. Mazlum ve mağdur insanların duaları ve ahı yeri göğü inletmektedir.

Türkiye’ de 80 milyon insanımız Afrin gibi milli bir davada yekvücut olmuştur. Teröristler, terörist severler, parazitler, satılmışlar, hainler, ajanlar savaşa “hayır”, barışa “evet” diyorlar. Türkiye savaşmıyor, terör ve teröristle mücadele ediyor. Bu bir güvenlik operasyonudur.

Bugüne kadar terörü protesto etmeyenler, Türkiye’nin mücadelesini protesto etmeye kalkıyorlar. Türkiye Cumhuriyeti Kürtlerle değil, terörist gruplarla mücadele ediyor.

Afrin’ de Türkiye ne yapmaktadır? Bu dünyaya anlatılmalıdır.

Yurt içinde terörle ilgili yaptığımız mücadeleyi,  sınırımızda tehlike oluşturan terörist gruplara da yapacağız.

Sınırlarımızı, elbette teröristlere, terörü destekleyen güçlere teslim etmeyeceğiz.

Amerika bilmelidir ki, sınırımızdaki güvenlik koridoru, Amerika ile ve güvensiz teröristlerle olmayacaktır.

Türkiye bu operasyonda hiçbir Kürt vatandaşımızın, sivilin malına, canına, ırzına zarar vermiyor. Türkiye’ de bürokraside ve siyasette her makamda Kürt vatandaşlarımız vardır. Memleketin her yerinde ırk ve din ayrımı yapmadan, eşit yurttaşlıktan herkes istifade etmektedir.

PKK’ nın Kürtleri temsil etmediği gibi, Türk Tabipler Birliği (TTB) doktorları, Türkiye Mühendis ve Mimarlar Odalar Birliği de (TMMOB) mühendisleri temsil etmemektedir. Hükümet derhal nispi temsile veya alternatif oda kurmaya müsaade eden bir yasa çıkartmalıdır. Herhangi bir iş kolunda %10 barajını aşan nasıl sendika kurabiliyorsa, avukat, doktor ve mühendislerde alternatif oda kurabilmelidirler. Dernekler Kanunu’ na konulacak bir madde bunu çözecektir.

Dünya terör ve teröristin, dost ve müttefikin tanımını yeniden yapmalıdır. Yer, zaman ve ülkelere göre farklı tanım olmaz.

Bir yalanı, bin doğru düzeltemez. Verdiği hiçbir sözü tutmayan, her bir kurumunun ayrı ayrı beyanı olan ABD’ ye güvenilebilir mi?

Gittiği her yere “özgürlük ve huzur getireceğim” diyerek kan ve gözyaşı götüren ABD’ ye niçin güvenilsin? Amerika kurtarıcı değildir.

 Yüz binlerce yerli ve kızılderili katlederek kan üzerine kurulan ABD’ den ne beklenir ki? Ülkemizde her türlü darbe ihtilal ve muhtıralar arkasında bulunan düşmanlarımıza (FETÖ, PKK, PYD vs.) her türlü desteği veren ABD dostumuz, müttefikimiz olabilir mi?

Bize paramızla silah vermemekteyken, teröristlere bedava silah dağıtmaktadır.

Amerika yıllarca perde arkasında Türkiye aleyhine çalışmıştır. Bugün aleni kampanyalarla saldırmaktadır.

ARTIK ÜLKELER ARASI MÜTTEFİKLİK YOK. SADECE İŞ BİRLİĞİ VARDIR.

Devletimize uzun yıllar her yerden saldıran, ambargolar uygulayan, yedi düvele karşı büyük bir azimle mücadele ediyoruz. Dost ve müttefik zannettiğimiz devletlerin tavrı, bizim savunma sanayimizi geliştirmemize sebep olmuştur.

Uzayda artık Allah‘ a şükür uydumuz var.

İHA, tank, top, tüfek, füze ve uçaklarımızı yapabiliyoruz.

Güvenlik güçlerimiz, ordumuz, polisimiz ve MİT artık Türkiye Cumhuriyetinden emir almaktadır.

OHAL devam etmelidir.  OHAL’ in sivil vatandaşlar için değil, teröristler (FETÖ, PKK, PYD, DEAŞ, DHKP-C vs. ) için ilan edildiği anlatılmalıdır. Avrupa ülkelerindeki OHAL uygulamalarına ses çıkartmayan, Türkiye’yi protesto edenlerin hain olduğu unutulmamalıdır.

Ortadoğuda hilal-haç kavgası, rant ve menfaat savaşına dönüşmüştür.

Afrin-Münbiç operasyonu sonunda ABD, AB ve NATO’ nun Türkiye ile durumu masaya yatırılmalıdır.

Yıllarca derin devlet (DEDE), Gladio, Özel Harb Dairesi vs. ile ülkemizi yönlendiren, kontrolü altında tutan bir oluşum vardı. Bugün FETÖ sayesinde birçok ülkede ABD’ nin kontrolünde derin devletler oluştu. NATO da buna dâhildir.

Türk diplomasisi birçok sahada icra-i faaliyette olmalıdır.

Sosyal medyadaki dezenformasyon ve provokasyonlara karşı Türkiye’ nin haklılığı anlatılmalıdır. Büyük elçilikler bulundukları yerlerde görevlerini yapmalıdır.

CIA, Pentagon ve taşeronlarının (PKK, PYD, FETÖ vs.) yalan beyan ve yayınlarının takibi yapılmalıdır.

Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Suriye’ de teröristler temizlenince yerli halkın geriye döneceğini ifade etti. Bu güzel bir haberdir.

Irak ve Suriye’ deki olaylar bitince buraya Amerika ve Avrupa Birliğinden gelen paralı askerler, lejyonerler, maceraperestler geriye giderlerse ne olacak? Bu katil grup bumerang gibi geldiği yerde de terör uygulayacaktır. Batı korkmalıdır.

Kalın Sağlıcakla…

Bu haber 2499 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Antalyaspor'da Kayserispor mesaisi
Antalyaspor'da Kayserispor mesaisi
Tüp Bebek Merkezi'ne güçlü isim
Tüp Bebek Merkezi'ne güçlü isim