Ağaroğlu Kütüphane ve  Eğitim Tesisi açıldı

Kepez Belediyesi,  15 Temmuz şehidi Yasin Naci Ağaroğlu’nun isminin verildiği 5 bin kitaptan oluşan kütüphane ve içerisinde 13 dersliğin bulunduğu eğitim tesisini hizmete açtı.

22 Eylül 2021 - 16:13 - Güncelleme: 22 Eylül 2021 - 17:16

Kepez Belediyesi,  15 Temmuz şehidi Yasin Naci Ağaroğlu’nun isminin verildiği 5 bin kitaptan oluşan kütüphane ve içerisinde 13 dersliğin bulunduğu eğitim tesisini hizmete açtı.
 
Eğitime önemli katkılarda bulunan Kepez Belediyesi, ilçeye bir eğitim tesisi daha kazandırdı. 15 Temmuz şehidi Yasin Naci Ağaroğlu’nun isminin verildiği eğitim tesisi düzenlenen törenle hizmete açıldı. İçerisinde 5 bin kitap kapasiteli kütüphane ile aynı anda 200 öğrenciye Yükseköğretim Kurumları Sınavı(YKS) hazırlık kursunun verileceği 13 dersliğin bulunduğu eğitim merkezinin açılışına AK Parti Antalya Milletvekilleri İbrahim Aydın, Atay Uslu, Kemal Çelik, Dr. Tuba Vural Çokal, Kepez Kaymakamı Nusret Şahin, AK Parti Antalya İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, meclis üyeleri, muhtarlar ve şehidin ailesi katıldı. Açılışta konuşan Şehit Yasin Naci Ağaroğlu’nun babası Osman Ağaroğlu, “Bu aziz vatanın kalbi ay yıldızlı bayrak için çarpan her evladı bir ölür, bin dirilir. Bizde vatan sevgisi imandandır. Vatan için ölmek bizim inancımızda vardır. Bu millet çok darbeler gördü. “ dedi. Şehit babası, oğullarının isminin kütüphane ve eğitim yuvasında yaşatılacak olmasından dolayı Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’ye teşekkür etti.
 
Şehidimizin ismi önemli bir tesiste yaşatılmalıydı
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü de, Yasin Naci Ağaroğlu kütüphanesi ve eğitim tesisinin yapımında emeği geçenlere teşekkür etti, şehidin anne ve babasına da sevgilerini ileterek konuşmasına başladı.   Tütüncü, “Sözümüz vardı, şehidimizin ismi son derece önemli bir tesiste yaşatılmalıydı. Çünkü kendisi okumayı çok seven,  akademik yaşamda da başarılarının üzerine başarı koymak isteyen bir kardeşimizdi.  O bakımdan onun ismi gençlere ışık olacak bir mekanda olmalıydı. Şimdi o sözümüzü yerine getirmiş olmanın tarifsiz mutluluğu içerisindeyim.” dedi. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, eğitim tesisi binasının 15 Temmuz Darbesi’nden sonra devletin envanterine geçmiş bir bina olduğunu, Antalya Milletvekillerinin destekleriyle Milli Emlak Genel Müdürlüğü'nden talep edildiğini ve geçen yılda Kepez Belediyesi’ne verildiğini söyledi.
 
Gençlerimiz bilimi konuşsun istiyoruz
Kepez Belediyesi’nin 6 katlı binayı mahallenin de ihtiyaçları doğrultusunda değerlendirmeyi hedeflediğini belirten Başkan Tütüncü, “6 katlı binanın 3 katı çocuklarımıza ayrıldı. Antalya'da da çok beğenilen okul öncesi eğitime de son derece önemli katkılar veren Nasreddin Hoca Kreşlerimizin 5. şubesi olarak bundan iki hafta önce hizmet vermeye başladı. Asıl anlamlı bir açılışı bugünkü tesisimizle yapıyor. Biz gençlerimizi modern bir dünyayla yarışabilecekleri seviyeye taşıyan, eriştiren işler yapmakta mutluluk duyuyoruz. İstiyoruz ki; bizim gençlerimiz bilgiyle konuşsunlar, bilimi konuşsunlar, tasarımı konuşsunlar, geleceğe bu evrensel değerlere bürünmüş olarak yol alsınlar.  Biz belediye olarak bunu istiyoruz.” diye konuştu.
 
Kepez’e 6. Kütüphane
2023 yılının sonuna kadar Kepez’e 16 kütüphane hedeflediklerini bildiren Başkan Tütüncü, “İşte o kütüphanelerin bugün 6’ncısını açıyoruz. Burası Kepez’e 16 yeni kütüphane projesinin altıncı adımı. Yasin Naci Ağaroğlu kardeşimizin ismiyle anılsın istedik.” dedi. Kepez Belediyesi olarak sadece bir kütüphane açılışı değil, aynı zamanda gençlerin üniversite sınavlarına hazırlayan bir kurs programı olduğunu, bu kurs programına da yeni bir eğitim merkezi eklediklerini ve onunda açılışının aynı anda gerçekleştirileceğini söyledi.
 
Kütüphane ve eğitim merkezi
Eğitim tesisinde 13 derslik, kütüphanede de 3 tane okuma salonu, binlerce kitap bulunduğunu ve kitap koleksiyonunun da her geçen gün artacağını vurgulayan Tütüncü, “Bugün açılışı yapılan kütüphane ve eğitim tesisinin de Şehit Yasin  Naci Ağaroğlu’nun adıyla anılmasını istediklerini bildirdi.
 
Konuşmaların ardından Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Şehit Yasin Naci Ağaroğlu’nu anlatan duygu yüklü ifadelerin yer aldığı plaketi şehit ailesine takdim etti. Kurdele kesimiyle Şehit Yasin Naci Ağaroğlu kütüphane ve eğitim merkezinin açılışı gerçekleştirildi. Başkan Tütüncü, açılışa katılan misafirlerle eğitim merkezini gezdi.

Haber Merkezi

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Dünyaya örnek olduk
Dünyaya örnek olduk
Bağımlıların yuvası oldu
Bağımlıların yuvası oldu