AGC DOSTLUĞUNU PEKİŞTİRDİ
Reklam

AGC DOSTLUĞUNU PEKİŞTİRDİ

06 Eylül 2019 - 16:58

AGC Başkanı Yeni ve yönetimi 3 günlük bir çalışma için Almanya’nın Nürnberg kentine gitti. AGC’yi Nürnberg Gazeteciler Kulübü karşıladı

Antalya Gazeteciler Cemiyeti (AGC) Başkanı Mevlüt Yeni ve yönetimi bir çalışma için Almanya’ya gitti. Almanya’da AGC’yi Nürnberg Gazeteciler Kulübü Başkanı Siegfried Zelnhefer, yönetici Dieter Barth ve Joachim Hauck ağırladı. Her iki meslek örgütü de 20 yıl önce kurulan dostluğun temellerini sağlamlaştırmaya devam ediyor. AGC yönetimi Nürnberg’in turistik yerlerini gezerken zaman kaybetmeden çalışmalarına başladı. Bu çalışmalar kapsamında Nürnberg Gazeteciler Kulübü yönetimi ve üyeleri ile ayrı ayrı iki toplantı yaptı. Toplantılarda 20 yıl önce kurulan dostluğun temelleri sağlamlaştırıldı

‘’Karşılıklı iştişarelerde bulunduk’

Almanya’da verimli çalışmalar yaptıklarını belirten AGC Başkanı Yeni, “Önümüzdeki sene 20. yılını dolduracak olan Antalya Gazeteciler Cemiyeti ve Nürnberg Gazeteciler Kulübü partnerliğinin geleceğini konuştuk. Yaptığımız görüşmelerde iş birliğimizin sürdürülebilir ve sorunsuz ilerlemesi için önemli kararlar aldık. Alman meslektaşlarımız ile gerçekleştirdiğimiz mini formda karşılıklı istişarelerde bulunduk, dertleştik, Türkiye-Almanya ilişkilerini değerlendirdik” diye konuştu.

Zelnhefer’e onur üyeliği verildi

 Yeni konuşmasını şöyle sürdürdü: “Gazeteci örgütlerinin siyaset üstü olduğunun altını bir kez daha çizdik ve olumsuz iklimlerden etkilenmemesi için ortak prensipler geliştirdik. Toplantıda Nürnberg Gazeteciler Kulübü’nün değerli başkanı Dr. Siegfried Zelnhefer’e partnerliğimize gösterdiği üstün hizmet, çaba ve Türk-Alman dostluğuna, Antalya basınına ve cemiyetimize verdiği değer nedeniyle Antalya Gazeteciler Cemiyeti onur üyeliği beratını takdim ettik. Onur üyeliği cemiyetimizin 36 yıllık tarihinde ilk kez bir yabancı gazeteciye veriliyor.”

‘Dostluğumuzu muhafaza ettik’

Nürnberg Gazeteciler Kulübü Başkanı Siegfried Zelnhefer ise Antalyalı meslektaşlarını ağırladıkları için çok mutlu olduklarını, iki örgütün de basın ve fikir özgürlüğü ile birlikte halkların kardeşliği ruhuyla hareket ettiğini belirtti. Zelnhefer, “20 yıldır sıkı dostluğumuzu muhafaza ettik. Umarım bundan sonra da muhafaza etmek için çalışacağız. Kardeşliğimiz kağıt üzerinde olmaktan çok çok ötedir. Kardeşliğimiz Antalya ve Nürnberg halkları arasındaki kardeşliğe de katkı sunuyor. Kardeşliğimizin parlak bir geleceğe sahip olduğunu söyleyebilirim” dedi.

Mahsum ALTAŞ

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Antalyaspor'da 6 eksik
Antalyaspor'da 6 eksik
HIRSIZ ALARM SİSTEMLERİ ve KURULUMU
HIRSIZ ALARM SİSTEMLERİ ve KURULUMU