Alanya'da yeni cadde çalışması

22 Şubat 2021 - 15:11

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, kente yeni prestij caddeleri kazandırmak için kolları sıvadı. Alanya Belediyesi ekipleri, yeni prestij caddeleri için Kadıpaşa ve Saray mahalleleri arasında alt ve üst yapı çalışmalarına başladı.
 
Göreve geldiği günden bu yana üretken belediyecilik anlayışıyla Alanya'nın prestijini arttıran Belediye Başkanı Adem Murat Yücel ve ekibi, yeni prestij caddeleri için çalışmalara başladı. Kadıpaşa ve Saray mahalleleri arasında oluşturulacak ilk etap prestij caddesi için kazma vuruldu. Başkan Yücel, caddeye gelerek çalışmaları yerinde incelerken esnaflarla da yapılacak yeni cadde için istişare etti. Başkan Yücel'e incelemelerinde İcracı Müdürlüklerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Özgür Karamut, Park ve Bahçeler Müdürü Nazmi Uyar ve ekipleri eşlik etti.
 
Elektrik hatları yer altına alınıyor
Alanya Belediyesi'nin yeni prestij caddesi için başlattığı çalışmayla birlikte bölgedeki elektrik hatları yer altına alınacak. Buna bağlı olarak Stad ve Sugözü caddeleri arasında başlatılan çalışmayla bir yandan elektrik direkleri sökülürken bir yandan da yeni hatlar toprak altına çekiliyor.
 
Sugözü caddesi çift yönlü olacak
Alanya Belediyesi yeni oluşturulacak caddeyle Alanya'nın adeta çehresini değiştirecek. Yıllarca tek şerit olarak hizmet veren Kadıpaşa Mahallesi, Sugözü Caddesi, Vergi Dairesi önündeki yol, caddenin tamamlanmasıyla birlikte çift yönlü olarak hizmete açılacak. Bu uygulamayla birlikte bölgedeki trafik yoğunluğunun azaltılması hedefleniyor.
 
Bisiklet yolu caddenin prestijini arttıracak
Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel'in kent geneli oluşturmak istediği bisiklet yolu ağı bu caddelerden de geçecek. Bütün Alanya'yı bisikletle ulaşılabilir kılmak adına oluşturulan bisiklet yolları hem yayaların hem güvenli ulaşımın hem de bölgedeki trafik yoğunluğunun azalmasını sağlayacak.

DHA

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Öğretmenler aşılanmalıdır
Öğretmenler aşılanmalıdır
Kemer'de Bisiklet Turu hazırlığı başladı
Kemer'de Bisiklet Turu hazırlığı başladı