Aleyna Hatun Budanır ve Organ Bağışı

Aleyna Hatun Budanır ve Organ Bağışı

27 Ağustos 2018 - 09:56

Kurban Bayramında Döşemealtı ilçesinde ziyaretlerde bulunarak geçirdim. Ziyaretlerimiz esnasında en çok etkilendiğim olayı sizlerle paylaşmak istedim. Döşemealtı ilçesinde TOKİ Konutlarında yaşayan Şahimerdan Budanır'ın kızı Aleyna Hatun Budanır'ın cenaze törenindeydim. Daha on yedi yaşında ailesinin bütçesine katkı yapmak için sorumluluk alan bu küçük kız çocuğunun büyük yüreğinden etkilenmemek mümkün mü Babası Şahimerdan Budanır'ın ve annesi Hülya Budanır kızlarının birgün televizyon da organ bağışı ile ilgili bir program izlerken dönüp de "bana birşey olursa benimde organlarımı bağışlayın" dediğini anlattı. Belki de kalbine malum oldu. Acılı anne baba kızlarının vasiyetini yerine getirerek dört tane aileyi sevindirdi. Aleyna Hatun Budanır'ın cenaze törenine Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkan vekili Ruhi Beşiktaş, Döşemealtı Ak Parti İlçe Başkanı Bekir Kıvrım ve ilçe yönetiminden İbrahim Öner ile Süleyman Deke, Aleyna'nın sınıf arkadaşları katıldı.

Döşemealtı Yığmalar mahallesinde bulunan mezarlıkta gözyaşları ile toprağa verildi. Bir yandan da ailesini gözlemliyorum. Ömür boyu gurur duyacakları bir acının sahibi olarak o gün gelinlik ile evden çıkmasını hayal ettikleri kızlarını uğurladılar.

Organ bağışı konusuna gelince bu konuda bilgilendirme çalışmaları hızla devam ediyor. Yüreği Aleyna kadar büyük olanlar bu ülkede organ bağışı konusunda cesur kararlar alabiliyor. Şahimerdan Budanır gibi aile büyükleri de cesaretle bu kararı uyguluyor. Bakınız Budanır ailesi bir kızını kaybetti ama dört tane evlada sahip oldu. Kalbi nakledilen Burak'ın babası da cenaze törenindeydi. Düşünsenize artık Budanır ailesi ne kadar büyüdü. Umarım bu tarz güzellikler devam eder.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AÜ ile İl Ticaret Müdürlüğü arasında iş birliği
AÜ ile İl Ticaret Müdürlüğü arasında iş birliği
ALKÜ'nün yeni açılan bölümleri açıklandı
ALKÜ'nün yeni açılan bölümleri açıklandı