‘AMATÖRDE MAÇLAR CANLI YAYINLANACAK’
Reklam

‘AMATÖRDE MAÇLAR CANLI YAYINLANACAK’

07 Ağustos 2019 - 18:48

TFF Antalya İl temsilcisi İsmail Şener, Vali Alaaddin Yüksel Tesislerinde 2018-2019 Sezonu Yerel Amatör Lig değerlendirmesini yaptı. Şener, “Önümüzdeki sezondan itibaren U11 ve U13 maçlarını internet sitemizde canlı olarak yayınlayacağız. Ve bu sayede amatör spora olan ilgiyi arttıracağız” dedi

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Antalya İl Temsilcisi İsmail Şener, geçtiğimiz sezon Yerel Amatör Lig’te yaşanılanları ve 2019-2020 sezonu için yapacakları çalışmaları anlatan bir toplantı düzenledi. Toplantıya TFF Akdeniz Bölge Müdürü Ahmet Köksalan, TFF Antalya İl Tertip Kurulu Üyeleri, Antalya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu yöneticileri, Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Antalya Şube Başkanı Şifa Çiçek ve basın mensupları katıldı. TFF Antalya İl Temsilcisi Şener,  “Her sene olduğu gibi bu senenin sonunda da hazırladığımız kitapçıkla, sezonun değerlendirmesini yapıyoruz. Bu kitapçık sayesinde geçtiğimiz sezonda oynan maç sayılarının, lisans sayılarının, ligden düşen ve yükselen takımların analizini yapıp ona göre çalışmalar yapıyoruz. Bu analizlerin sonunda nasıl bir yol izleyeceğimize karar veriyoruz. Bölge müdürümüzle ve il tertip kurulu üyelerimizle iştişarelerimizi gerçekleştiriyoruz. Amacımız amatör sporu geliştirmek ve daha da ileriye götürmek. 2012 yılında göreve geldiğimde, ilk olarak eksiklikleri tespit ettim. Ve ona göre bir planlama yaparak, eksiklikleri giderdim” dedi.

‘Maçlar canlı yayınlanacak’

Yaptıkları çalışmaları ve sonucunu anlatan Şener, “Göreve geldiğimiz günden beri yaptığımız çalışmalar sonucunda lisanslı sporcu sayısında bir artış yaşandı. Özellikle altyapı kategorisinde müthiş bir yükseliş yaşadık. Ve çalışmalarımızın olumlu sonucu aldık. Hedefimiz sporcuya daha çok maç yaptırabilmek, ve bunu da başarıyoruz. Sporcuya daha çok maç yaptırırken istatistiklerini de kayıt altına almak önemli. Biz aldığımız istatistik bilgilerle amatör sporcuların gelişimini takip ediyoruz. Bununla birlikte amatör liglerdeki maçların skorlarını sitelerimizde yayınlayarak erişimi sağladık. Türkiye’de bunu yapan ilik il Antalya oldu. Şimdi bu çalışmamızı daha da ileriye götüreceğiz. Önümüzdeki sezondan itibaren U11 ve U13 maçlarını internet sitemizde canlı olarak yayınlayacağız. Ve bu sayede amatör spora olan ilgiyi arttıracağız” diye konuştu.

‘Tesis sıkıntısı yaşanıyor’

Amatör liglerde yaşanan sıkıntılara da değinen Şener,  “Şu anda hala amatör liglerde tesis sıkıntıları yaşanıyor. Özellikle sporcular antrenman yapmakta zorluk çekiyor. Maçların yapıldığı sahalar yeterli durumda değil. Bu sıkıntıları gidermek için gereken çalışmaları yapıyoruz ve yetkililere bu durumu anlatıp çözüm arıyoruz. Bu sıkıntılardan dolayı Karayolları, Devlet Su işleri, Büyükşehir Belediyesi, Gençlik Spor Müdürlüğünün tesislerinden faydalanıyoruz” şeklinde konuştu.

‘Türel çok yardımcı oldu’

TFF Akdeniz Bölge Müdürü Ahmet Köksalan ise amatör liglerdeki maddi yetersizliği ve Geçtiğimiz sezon Menderes Türel’in verdiği katkıları anlatarak şunları dedi:  “Amatör liglerde yaşanan memnuniyetsizlikleri gidermek için gereken özveriyi gösteriyoruz. Takımlarımız mağdur olmasın diye, maç günü lisans çıkardığımız bile oluyor. Tabi biz bu sıkıntıları gidermek için çok uğraşıyoruz. Uğraşlarımız sonucunda amatör sporu halka indirdik ve ilgiyi arttırdık Bu durum bizi gururlandırıyor. Tabi maddi imkansızlıklara da değinmek gerekiyor. Bilindiği üzere Bein Sport Türkiye’deki paylarını indirdi. Bu durum herkesi kötü etkiledi. Bütün yük amatör sporun üstüne kaldı. Bu yükü hafifletmek için belediyelerin amatör spora ciddi katkılar sunması gerekir. Geçen sene Antalya Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Menderes Türel bizlere çok katkı sundu. Türel’in yaptığı yardımları unutmamamız gerekir.  Türel gerçek bir amatör, gerçek bir sporcudur.”

‘Cansel Çevikol bizim için bir şans’

Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Muhittin Böcek’in Başdanışmanı ve genel sekreter olacağı konuşulan Cansel Çevikol’un da TFF Akdeniz Bölge Müdürlüğü yaptığı hatırlatması üzerine Köksalan, “Cansel hanım içimizden biri. Büyükşehir’deki konumundan dolayı hepimiz mutluyuz. Cansel hanım bizim için büyük bir şans olabilir. Çünkü kendisi de amatör liglerdeki sıkıntıları biliyor. Çok yakın bir zamanda Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret edeceğiz. Orada yapacağımız toplantıda Cansel Çevikol’un bizim için şans olup olmayacağını anlayacağız” dedi.

Mahsum ALTAŞ

 

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Antalya'da 5 kişinin yaralandığı kazada araç sürücü hayatını kaybetti
Antalya'da 5 kişinin yaralandığı kazada araç sürücü...
AGC'den İHA'ya 4 ödül
AGC'den İHA'ya 4 ödül