Antalya’da güz dönemi domates hasadı başladı
Reklam

Antalya'da güz dönemi domates hasadı başladı

Antalya'nın Kumluca ilçesinde güz dönemi domates hasadı başladıKumluca İlçesinde Ağustos ayı içinde dikilen güz domateslerinin hasadı başladı. Kumluca Ziraat Odası...

16 Ekim 2019 - 12:55 - Güncelleme: 16 Ekim 2019 - 12:55

Antalya'nın Kumluca ilçesinde güz dönemi domates hasadı başladı
Kumluca İlçesinde Ağustos ayı içinde dikilen güz domateslerinin hasadı başladı. Kumluca Ziraat Odası Başkanlığının verilerine göre, Kumluca bölgesinde yaklaşık 52 bin dekar alanda örtü altı sebze üretimi yapılıyor. Bunun yaklaşık 30 bin dekar alanında domates üretiliyor. Kumluca bölgesinde güzlük, mevsimlik (kışlık) ve baharlık olmak üzere 3 dönemde domates üretimi yapılıyor. Güz dönemi domatesler, ağustos ayında veya eylül ayının ilk günlerinde dikiliyor.
Üretici Mehmet Ali Topuz, 1 Ağustos'ta kokteyl domates çeşidi domatesi ektiklerini belirterek, "15 Ekim'de hasada başladık. Fiyatlar uçuk değil. Ama inşallah bundan daha kötüsü olmaz. Daha da iyi olmasını temenni ediyorum" dedi.
Seher Bala ise "Bu sera kızımın, damadımın serası. Çocuklarıma yardım ediyorum. Çocuklarımın kazanması için, çocuk bakıyorlar. Gece gündüz serada çalışıyorlar. İyi bir sezon geçmesini diliyorum" dedi.

Kaynak: İHA
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Polisten 'kaçak' operasyonu
Polisten 'kaçak' operasyonu
Hırsızlık şüphelileri polisten kaçamadı
Hırsızlık şüphelileri polisten kaçamadı