Antalya’da okuma yazma seferberliği

Antalya'da okuma yazma seferberliği

10 Şubat 2018 - 13:55 - Güncelleme: 10 Şubat 2018 - 13:55

Antalya'nın Korkuteli ilçesinde Sevim-Cevat Soyiç Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü, okuma yazma seferberliği için çalışmalara başladı.


Korkuteli Sevim-Cevat Soyiç Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan tarafından başlatılan Okuryazarlık Seferberliği kapsamında kurs açıyor. Halk Eğitim Müdürü Öznur Taşkan, 2008 yılına göre okuma yazma bilmeyen yetişkinlerin sayısının ülke genelinde yüzde 9'lardan yüzde 4'lere düşürüldüğünü söyledi.

Okuma yazma kursunun halk eğitim merkezi bünyesinde başlayacağını ifade eden Taşkan, "İlçe genelinde şu andaki okuryazar oranı yüzde 99,9 civarında. Bu rakamı kısa sürede yüzde 100 yapacağız. Cehaletin toprağa gömülmesi, insanların okuryazar duruma gelmesiyle sağlanır. İnsanımızda okuma aşkı var. Artık her türlü imkân da var. Şimdi okuryazar duruma gelme zamanıdır. Genel olarak herkesin okuryazar duruma gelmesi için teşvik edici çalışmalar devam edecek. Bu konuda tüm mahallelerde okuma yazma bilmeyenleri tespit ederek onların okuma yazmalarını sağlayacağız" dedi.

Bu haber 921 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Antalya'da kadınlardan pembe yürüyüş
Antalya'da kadınlardan pembe yürüyüş
Sigaranın 'ani bebek ölümü sendromu'na etkisi
Sigaranın 'ani bebek ölümü sendromu'na etkisi