Antalya iktidar merkezi olacak 

TDP Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, Antalya İktidara Hazırlık Merkezi açılışında yaptığı konuşmada “Biliyor ve inanıyorum ki bu merkez önümüzdeki ilk seçimde sadece Antalya’nın değil Türkiye’nin iktidar merkezi olacaktır” dedi 

28 Şubat 2021 - 17:46

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, Antalya İktidara Hazırlık Merkezi açılışında konuştu. Sarıgül, partisinin il binası açılışını yaparak, basın mensuplarının sorularını yanıtladı. “TDP’nin iktidara hazırlık merkezini açıyoruz. Biliyor ve inanıyorum ki bu merkez önümüzdeki ilk seçimde sadece Antalya’nın değil Türkiye’nin iktidar merkezi olacaktır” diyerek sözlerine başlayan Sarıgül, “Biz Ankara’ya kimsenin sofrasına oturmaya, kimsenin sofrasından pay almaya değil, büyük bir vatan sofrası kurmaya gidiyoruz. Mevcut hiç kimseyle ittifak yapmayacağız. İttifak yapmak isteyen partiler kendi oylarını gizlemek isteyenlerdir. Partimiz, Atatürk'ün değerlerini koruyan, inançlara saygılı, üretimi destekleyen, alın teri ve emeği koruyan, hudut ve bayrak birliği diyen bir kitle partisidir” diye konuştu.  

Baykal’a sağlık diledi  

 “Antalya'nın ülke siyasetine kazandırdığı, kendisiyle uzun yıllar birlikte olduğumuz, kendisine karşı rakip olduğum ve çok az bir oyla genel başkanlığı kaybettiğim Deniz Baykal'ı saygıyla, sevgiyle ve hürmetle anıyorum” diyen Sarıgül, Baykal'a sağlık diledi. Sarıgül, “Biz rakiptik ama hiçbir zaman hasım olmadık. Dışişleri Bakanı olarak kendisini dikkatle izlediğimiz, bütün ülkelerle barış içerisinde olmamızı sağlayan Sayın Mevlüt Çavuşoğlu'na da saygılarımı ve sevgilerimi sunuyorum. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanımız Muhittin Böcek’e de saygı ve sevgilerimizi iletiyorum” dedi. 

  

EXPO atıl durumda  

Partisi’nin önceliğinin insan olduğunu belirten Sarıgül, “Partimizin özü, vicdandır, fazilettir, adalettir. TDP yoksulların, yok sayılanların, çaresizlerin, kimsesizlerin kimsesi olmak için vardır. TDP, salon siyasetine, elitlerin tepeden bakışına, güçlülerin hegemonyasına son vermek için var. TDP, gerçeklerden habersiz, halktan kopmuş, çözüm üretemeyen, barış yerine kavga üreten siyaset anlayışına nokta koymak için var. Bizler; tek vücutta atan milyonlarca kalbiz. Bizler,  herkesin acısını, derdini, çilesini kendisine dert edinmiş milyonlarca yüreğiz. Antalya, EXPO fuar alanı, sahipsiz, atıl durumda yüzlerce çeşit bitki bakımsızlıktan kurudu. Yapılan yatırımlar betona döndü bu alan hızlıca yeni projelerle gerekirse özel-kamu yatırımlarıyla Antalya turizmine/ekonomisine kazandırılmalıdır. Deniz kirliliğini sıfıra indirmek zorundayız” şeklinde konuştu.  

  

Koltuklarını korumaya çalışıyorlar 

Muhalefet ve iktidarın koltuklarını korumaya çalıştıklarını kaydeden Sarıgül, “ Ama biz Türkiye'yi koruyacağız. Değişime karşı çıkacaklar, beğenmeyecekler fakat milletimizin kararlı tutumu karşısında bizleri beğenmeyenler çekip gidecekler. Önce ana muhalefet partisi, sonra da inşallah iktidar olacağız. Kısır ve kişisel tartışmalardan uzak, ülkenin gündemini biz belirleyeceğiz. TDP'nin amacı bütün ulusu kucaklamaktır. Bugünkü partiler yurttaşlarımıza artık umut vermiyor. 100'er oyları var diyorlar. Yüzde 20-25 kararsız oy var. Onlar iktidar ve muhalefete küsen oylar. O oyların adresi de Türkiye Değişim Partisi. 100'er oy yok, küsen oy var” dedi. 

  

Seçimlere Kasım ayı itibariyle hazır olacağız 

Partisinin il başkanlığı binasının açılışını da yapan Sarıgül, basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Erken seçimle ilgili düşüncesi sorulan Sarıgül, “Partimiz Kasım ayı itibariyle seçimlere hazır hale gelecek. TDP olarak seçimlere her an hazır bir partiyiz. Türkiye’de olağanüstü şartlar ve sıkıntılar, doğal afetler, büyük sıkıntılar yoksa seçimlerin normal zamanında yapılmasını biz arzuederiz.Biz yapılacak her seçime de 6 ay sonra en hazırlıklı parti olacağız. 20 yıllık iktidarda biz de olsak yoruluruz. AK Parti’nin heyecanında şu anda ciddi ölçüde düşüş var. Türkiye'yi yönetmeye en hazırlıklı parti Türkiye Değişim Partisi'dir. Türkiye’nin değişime, dönüşüme yeni birenerjiye ihtiyacı var” şeklinde konuştu.Hiçbir partiyle aynı safta olmadıklarını dile getiren Sarıgül, “Diğer siyasi partilerin ne yaptığı, nasıl tutum ve davranışta oldukları onların kendi bilecekleri konudur” şeklinde konuştu.  

  

‘CHP'nin oylarını böleceğiniz yönünde bir görüş hakim, ne söylemek istersiniz?’ sorusuna ise Sarıgül, “CHP ve Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun insan olarak başımın üzerinde yeri vardır. Ama biz şu anda farklı bir siyasi partiyiz. Mesela biz sol parti değiliz, biz sağ parti de değiliz.  Biz Ankara’ya kimsenin sofrasına oturmaya, kimsenin sofrasından pay almaya değil, Biz Ankara’ya büyük bir vatan sofrası kurmaya gidiyoruz. Bütün siyasi partilere saygı ve sevgimiz sonsuzdur. Geçmişte görev yaptığım partiler baş tacıdır. Mevcut hiç kimseyle ittifak yapmayacağız. İttifak yapmak isteyen partiler kendi oylarını gizlemek isteyenlerdir. Öyle bir aday çıkaracağız ki inşallah ilk turda ipi göğüsleyecek. Demokratik parlamenter sistemin ülkemize daha yararlı olacağını düşünüyoruz” dedi.

Serçin ÇILDIR 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KORONAVİRÜS SALGININDA CAN KAYBI 34 BİN 455'E YÜKSELDİ
KORONAVİRÜS SALGININDA CAN KAYBI 34 BİN 455'E YÜKSELDİ
MEB'DEN 'UZAKTAN EĞİTİM' AÇIKLAMASI
MEB'DEN 'UZAKTAN EĞİTİM' AÇIKLAMASI