Antalya Klinik Psikoloji Enstitüsü ilk şubesini açtı
Reklam

Antalya Klinik Psikoloji Enstitüsü ilk şubesini açtı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Abdullah Çalışkan’ın eşi Uzman Klinik Psikolog Sibel Dinç Çalışkan, sahibi olduğu Psikoloji Antalya/ Antalya Klinik Psikoloji Enstitüsünün ilk şubesini açtı

04 Aralık 2019 - 16:04

Psikoloji Antalya/Klinik Psikoloji Enstitüsü, Konyaaltı ilçesindeki merkezden sonra ilk şubesini Muratpaşa Lara bölgesinde açtı. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Antalya İl Müdürü Abdullah Çalışkan’ın eşi Uzman Klinik Psikolog Sibel Dinç Çalışkan’a ait olan şubenin 30 Kasım günü yapılan açılışına başta eşi olmak üzere Sahil Güvenlik Komutanı Albay Sezai Özkurt, Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Adlıhan Dere, Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Nejat Deniz, ANAVATAN Partisi İl Başkanı Alihan Kansu, AK Parti Kepez Belediye Meclis Üyesi Dilaver Tanık ve çok sayıda davetli konuk katıldı. Kurdele kesimi sonrası davetliler ile uzun süre vakit geçiren Dinç Çalışkan, konukları çalışmaları hakkında bilgilendirdi. Antalya Muratpaşa Fener Mahallesinde Fener Caddesi üzerindeki şubenin açılışı öncesi açıklamalar yapan Uzman Klinik Psikolog Sibel Dinç Çalışkan, “Bir buçuk yıl önce Konyaaltı Caddesinde merkezimizi açtık. Şu anda 10 kişilik uzman psikolog kadromuz var. Çocuk, yaşlı, ergen, yetişkin, evlilik sorunları, cinsellik konularında tedavi hizmetleri veriyoruz” dedi.
 
Sibel Dinç Çalışkan kimdir?
Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Psikoloji Bölümünde; yüksek lisansını Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı ve Maltepe Üniversitesi Klinik Psikoloji alanlarında tamamladı. 1997-2013 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalında, 2013-2018 yılları arasında da Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalında çalıştı. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde 2 yıl psikiyatrik görüşme ve değerlendirme kapsamında çeşitli testler uyguladı. 5 yıl Prof. Dr. Neşe Kocabaşoğlu ile Depresyon ve Anksiyete Bozuklukları üzerine çalıştı. Sonrasında Prof. Dr. Halim Hattat, Prof. Dr. Hamdi Özkara ve Prof. Dr. Bülent Alıcı ile Cinsel İşlev Bozuklukları ve Evlilik Sorunları üzerine çalıştı. Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesinde ise tek Uzman Klinik Psikolog olarak hem psikiyatrik görüşme ve değerlendirme kapsamında çeşitli testler uyguladı, hem çeşitli alanlarda psikoterapi çalışmalarını yürüttü, hem de asistan doktorlara ve stajyer öğrencilere Klinik Psikoloji ve Terapi Eğitimleri verdi. 20 yıl devlet kadrosunda mesleğini icra ettikten sonra kendi isteğiyle ayrılarak Psikoloji Antalya / Antalya Klinik Psikoloji Enstitüsünü kurdu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
GENÇLERE DEVLER TALİP
GENÇLERE DEVLER TALİP
Muratpaşa’da transfer
Muratpaşa’da transfer