Antalya Sergisi açıldı
Reklam

Antalya Sergisi açıldı

17 Kasım 2019 - 15:10 - Güncelleme: 17 Kasım 2019 - 15:53

Sivil Düşünce Derneği, EXPO Antalya ve Azize Kahraman Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile 'Antalya Sergisi’ni açtı. Ülkeler bahçesi sokağındaki Kenya Evi’nde açılan sergiye davetlilerin yanı sıra vatandaşlar katıldı

Sergi açılışına EXPO Antalya koordinatörü ve Tarım İl Müdürü Mustafa Özen, Azize Kahraman Halk Eğitim Merkezi Müdürü Kenan Yavuz, Akdeniz Üniversitesi öğretim üyesi Prof Dr Orhan Özçatalbaş, Akdeniz Üniversitesi Afro öğrenci topluluğu, davetliler ve vatandaşlar katıldı. Sivil Düşünce Derneği Başkanı Hidayet Gültekin, yaptığı açıklamada, “Kenya Evi’nde ilk resim sergisini açıyoruz. Bu sergiyi hazırlayan ve imzaladığımız protokolle işbirliği yaptığımız Azize Kahraman Halk Eğitim Merkezi Müdürü Kenan Yavuz'a huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Antalya resimlerinin ilk gösterimine hoş geldiniz. Çok heyecanlı ve mutlu olduğunu belirtmek isterim” dedi.

Gultekin, "Bu sivil toplum kuruluşu olarak bizim ilk sergimiz. Her 3 ayda bir yeni bir sergi ile sizlerin huzurunda olacağız. Kent dinamiklerinin, şehir adına bu işbirliklerini önemsiyoruz. İlimizde bulunan birçok sivil toplum kuruluşu ile çeşitli programlarla Halk Eğitim Merkezleri ile işbirliği yapmalıdır. Uzun yıllardır sivil toplum kuruluşlarının içinde çalışıyorum. Her bireyin kendisini ait hissettiği sivil toplum kuruluşlarında görev almasını tavsiye ediyorum. Bu örgütlülük, kişiye topluma karşı sorumluluklarını yerine getirme fırsatı sağlayacaktır. Yaşadığımız ve yarımlarımız olan nesillerimizin yaşayacağı şehirlerimize karşı hep birlikte çalışmalıyız” diye konuştu.

Yeni çalışmalar da olacak

EXPO Antalya Koordinatörü ve Tarım İl Müdürü Mustafa Özen,  “Sanatseverlerle bu özel çalışmayı buluşturmanın mutluluğunu ev sahibi olarak yaşıyoruz. Antalya temalı sergiyi Kenya Evimizde açıyor olmamız artı bir mesaj içermektedir. Biz diyoruz ki, Afrika bize uzak değil. Şu an burada yüz civarı Akdeniz Üniversitesi öğrencisi, Afrikalı öğrenci kardeşimizle Antalya'yı keşfediyoruz. Bu bir kültür köprüsüdür. Bugün bizimle burada olanlar yarın ülkelerinde bizi anlatacak kültür elçilerimiz olacaklardır. Şunu ifade etmek isterim ki, dünya devletlerine Türkiye'den başka dost ülke bulamazsınız. Neden çünkü bizim kültürümüzde sömürgecilik yoktur. Adalet vardır, kardeşlik vardır. Afrika kıtasına da bu pencereden bakıyoruz. Sivil Düşünce Derneği ile yaptığımız protokoller çerçevesinde kurdelesini kestiğimiz bu sergi ilk adımdır. Bize bildirilen  takvime göre Afro tanıtım günleri, Afrogastro ve Afro büyükelçiler buluşuyor çalışmalarını da şimdiden müjdeliyorum. Antalya sergimizi hazırlayan Kenan Yavuz'a teşekkürler, sergimiz sanatseverlere ve davetlilere hayırlı olsun” şeklinde konuştu.

‘Hayalimiz gerçekleşti’

Azize Kahraman Halk Eğitim Merkezi Müdürü Kenan Yavuz ise, “Bir hayalimiz daha gerçekleşti. Antalya ismini verdiğimiz yağlı boya ve sulu boya resimlerden oluşan karma sergimiz bugün burada ilk kez sanatseverlerle buluşuyor. Beni ve ekibimi heyecanlandıran daha önemli bir hususu sizlerle paylaşmak istiyorum. Bu işbirliğini şehir adına önemsiyoruz. Kamu, STK işbirliği her alanda artarak devam etmelidir. Özveri ve samimiyetle çalışan ekibine ve burada bulunan sizlere teşekkür ediyorum diye konuştu. Sergi açılışının ardından davetliler ve vatandaşlar sergi alanını gezdiler.

Mahsum ALTAŞ

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Antalyaspor’un  rakipleri belli oldu
Antalyaspor’un rakipleri belli oldu
AKREP’İN İLK  RAKİBİ FENER
AKREP’İN İLK RAKİBİ FENER