Antalya Turizm Fuarı açıldı

Antalya Turizm Fuarı (ATF) ANFAŞ Antalya Fuar Merkezi’nde açıldı. 2 gün sürecek fuara, 20 ülkeden 2 bin acente yetkilisinin katılımı bekleniyor.

27 Ekim 2021 - 14:57 - Güncelleme: 27 Ekim 2021 - 19:53

Antalya Turizm Fuarı (ATF) ANFAŞ Antalya Fuar Merkezi’nde açıldı. 2 gün sürecek fuara, 20 ülkeden 2 bin acente yetkilisinin katılımı bekleniyor. Fuarın açılışında konuşan Vali Ersin Yazıcı, fuarının Antalya’ya çok yakıştığını söyledi
 
Antalya Turizm Fuarı (AFT21), ANFAŞ Antalya Fuar Merkezi'nde protokolun katıldığı törenle açıldı. Fuara Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Antalya Valisi Ersin Yazıcı, Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Davut Çetin, İsveç İstanbul Başkonsolosu Peter Ericson'un yarı sıra turizmciler ve yurt dışından gelen sektör temsilcileri katıldı. 20 ülkeden 2 bin seyahat acentesi ve turizm sektör profesyonelinin buluştuğu fuarın açılışında konuşan Antalya Valisi Ersin Yazıcı, turizm fuarının Antalya'ya çok yakıştığını söyledi. Vali Yazıcı, "Antalya Turizm Fuarı her gün daha çok gelişerek ve büyüyerek yoluna emin adımlarla devam ediyor. Biz de yerel yönetimler olarak tümüyle destek veriyoruz" dedi.
 
Bölgede 700 bin yatak
Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek ise 700 bin yatak kapasiteli Antalya'da turizm sektörü ile yakın temas halinde olduklarını belirterek, "Onları desteklemeye devam edeceğiz. Antalya turizmi sadece deniz, kum ve güneşten oluşmuyor. Biz kültürü, maviyi, yeşili yaşatacak projelere imza atıyoruz" diye konuştu. KKTC Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu ise "Güvenli turizm için herkesi Kuzey Kıbrıs'a bekliyoruz" dedi. Açılışın ardından fuar alanını gezen protokol mensupları, stantlardaki görevlilerden turizm sezonu ve rezervasyonlarla ilgili bilgi aldı. Fuara gelen yabancı turizmciler ise alanda kurulan Osmanlı köşesine yoğun ilgi gösterdi. Turistler, köşedeki taht ve Osmanlı askeri kostümü giymiş animatörlerle bol bol fotoğraf çektirdi. Farklı turizm firmaları ve acentelerin stant kurarak otellerini ve alternatif turizm bölgelerini tanıttığı fuar,  sona erecek. DHA
 
 
Ataoğlu: Turizm için çalışmalarımız sürüyor
KKTC Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, fuarda yaptığı konuşmada, “Sizlerle birlikte olmaktan son derece mutluyum. Antalya’da kendimizi evimizde gibi hissediyoruz. Burada sizlerle birlikte olmaktan çok mutluyuz.  Turizm sektörünün eski günlere dönmesi için elimizden gelen tüm çabayı harcadık. KKTC olarak pandemiyi en az hisseden ülkelerden biri olduk. 2020 yılında kazandığımız tecrübe ile 2021 yılında daha iyi bir turizm gerçekleştirdik. 2022 ve diğer yıllarda daha iyi bir turizm için çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Bu başarılı organizasyonda emeği geçen herkese ve GMT Fuarcılık ve GM Center Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Meral’e teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Dünyaya örnek olduk
Dünyaya örnek olduk
Bağımlıların yuvası oldu
Bağımlıların yuvası oldu