Reklam

Antalya turizmi Moskova'da moral buldu

14 Mart 2017 - 16:47

Türk turizmi yeni sezon öncesi Rusya’nın başkenti Moskova’da moral buldu. 

 

  Antalyalı turizmciler ITB Berlin Turizm Fuarı’ndan sonra, bugün Moskova’da başlayan dünyanın önemli turizm fuarlarından MITT Moskova’da tanıtım yapıyor. Moskova Fuarı’nda Antalya Ticaret ve Sanayi Odası’nın yanı sıra AKTOB, TUROFED gibi turizm örgütleri de tanıtım çalışmalarına katılıyor. Fuarın ilk saatlerinden itibaren Türkiye ve Antalya stantlarının ziyaretçi akınına uğraması turizmcilerin yüzünü güldürdü. Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman fuarın açılışına katılarak turizmcilerle bir araya geldi.

  Fuarın Antalyalı turizmcilerin yeni sezon öncesi moral bulması açısından büyük önem taşıdığını belirten ATSO Başkanı Davut Çetin, Rusya - Türkiye arasında düzelen ilişkilerin kendilerini umutlandırdığını söyledi.  Davut Çetin, “Turizmde olumlu ve güçlü sinyaller alıyoruz. Net bir gösterge olmamakla birlikte Antalya’ya gelen Rus vatandaşı sayısı ocak ayında 2 bin 400’den 16 bine çıktı. Erken rezervasyonlarda da göstergeler gayet iyi” dedi,

  Antalya Tanıtım AŞ başta olmak üzere fuarda Antalya bölgesi stantlarının adeta Rusların akınına uğradığını belirten Davut Çetin, "Türkiye'ye ve Antalya'ya özel bir ilgi var. Bunu çok net hissedebiliyoruz. Bu güzel havanın rezervasyonlara da yansımasını bekliyoruz. 2015 sezonunu geçeceğimizi ümit ediyorum."

  Fuar 16 Mart'a kadar devam edecek.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
PODOLSKİ’Lİ TANITIM
PODOLSKİ’Lİ TANITIM
Cinayetin faili barut izinden belirlenecek
Cinayetin faili barut izinden belirlenecek