Bayar’dan nöbete destek

21 Haziran 2021 - 16:22

AK Parti Konyaaltı İlçe Başkanı Tayfun Bayar, 11 yaşında Ali Kazım Ülker’in Hurma Mahallesi’nde evlerinin yakınında bulunan kayalıklardan düşmesi sonucu hayatını kaybetmesinin ardından gerekli önlemlerin alınmaması nedeniyle kadınlar tarafından başlatılan nöbete destek verdi.

Konyaaltı ilçesi Hurma Mahallesi’nde 11 yaşında Ali Kazım Ülker’in geçtiğimiz şubat ayında evlerinin yakınında bulunan dağda oyun oynarken düşmesi sonucu hayatını kaybetmesinin ardından Konyaaltı Belediyesi tarafından gerekli önlemlerin alınmaması nedeniyle kadınlar nöbet başlatmıştı. AK Parti Konyaaltı İlçe Kadın Kolları’nın, ‘Başka Ali Kazımlar ölmesin’ diyerek başlattıkları nöbet 130 gündür aralıksız devam ediyor. AK Parti Konyaaltı İlçe Kadın Kolları Başkanı Esra Karababa, 11 yaşında bir çocuğun ölümüne neden olan kayalıklarda gerekli tedbirler alınana kadar nöbet tutmaya devam edeceklerini söyledi.
 
AK Parti Konyaaltı İlçe Başkanı Tayfun Bayar da, destek vermek amacıyla nöbet tutan kadınları ziyaret etti. Başkan Bayar, “Kadın kollarımızın ‘Başka Ali Kazımlar ölmesin’ diyerek başlattıkları nöbette 130’ncu gün. İlk günden buyana acılı ailemizin yanındayız. Ali Kazım’ın ölümüne neden olan kayalıklar, oturduğu evine 150 metre mesafede. Kayalık alanın tel örgü içine alınması için Konyaaltı Belediyesine dilekçe ile başvurduk. Kayalıkların dibinde konut alanlarına izin veriyorsa, bu alanında güvenlik önlemlerini almak zorundadır. Sorumsuzca hareket eden CHP’li belediye, ailenin acısını hafifletmek için 130 gündür bir başsağlığı bile dilemedi. Belediyeden bir yetkili gelip ailenin acısını paylaşması gerekirdi. Bu alan güvenli hale getirilene kadar mücadelemizi süreceğiz. Teşkilat olarak konunun takipçisiyiz” dedi.

Haber Merkezi

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Araç alt geçidi üstünde intihar teşebbüsü
Araç alt geçidi üstünde intihar teşebbüsü
Antalyaspor Dergisi Eylül Sayısı Yayında
Antalyaspor Dergisi Eylül Sayısı Yayında