Bayramda 3100 polis görev yapacak
Reklam

Bayramda 3100 polis görev yapacak

ANTALYA İl Emniyet Müdürü Murat Ulucan, Ramazan Bayramı nedeniyle kutlama mesajı yayımladı. Sokağa çıkma yasağı ve bayram süresince kent genelinde 3100 personelin görev yapacağını...

22 Mayıs 2020 - 13:45 - Güncelleme: 22 Mayıs 2020 - 13:45

ANTALYA İl Emniyet Müdürü Murat Ulucan, Ramazan Bayramı nedeniyle kutlama mesajı yayımladı. Sokağa çıkma yasağı ve bayram süresince kent genelinde 3100 personelin görev yapacağını söyleyen Emniyet Müdürü Ulucan'ın bayram mesajı şöyle:

"Tarihiyle, tabiatıyla, doğasıyla, iklimiyle dünyanın eşsiz güzelliklerine sahip turizmin başkenti, dünya şehri güzel Antalya'mızın saygıdeğer halkı ve ilimizde bulunan tüm misafirlerimiz,

Bolluk, bereket ve huzurun doyasıya yaşandığı, rahmet, mağfiret ve cömertliğin doruk noktasına ulaştığı on bir ayın sultanı Ramazan ayını tamamlayarak, birlik ve beraberliğimizin pekişmesine, hoşgörü, yardımlaşma, paylaşma ve dayanışma gibi vasıflarla toplumsal duyarlılığımızın daha da güçlenmesine vesile olan Ramazan Bayramı'na huzur ve güven ortamı içinde ulaşmanın sevinç ve mutluluğunu yaşarken tüm Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını nedeniyle bayramı buruk geçirmekteyiz.

Antalya Emniyet Müdürlüğü olarak, yasaların bizlere verdiği yetki çerçevesinde yüce devletimizin ve asil milletimizin her şartta, her daim hizmetinde olduğumuzu, huzur, mutluluk ve güven için görev yaptığımızı asla unutmadan, sevgiyle kucaklaşabileceğimiz nice bayramlara sağlıkla kavuşabilmek için, bir huzur şehri olan Antalya'da mevcut ortamın devamı için bayramda da 24 saat görevimizin başındayız.

Ramazan Bayramı süresince Kkronavirüs (Covid-19) salgınının halk sağlığı açısından oluşturabileceği riskleri yönetebilmek adına 81 ilimizde Ramazan Bayramı arifesine denk gelen 23 Mayıs 2020 Cumartesi gününden başlayarak 24-25-26 Mayıs 2020 tarihlerinde sokağa çıkma kısıtlaması getirilmiştir. Sokağa Çıkma Kısıtlaması Süresince, il merkezinde ortalama 1700 personel olmak üzere, il genelinde ortalama 3100 personel (4) gün boyunca görevlendirilmiş olup, Antalya halkının her zaman göstermiş olduğu duyarlı yaklaşımı, Ramazan Bayramı münasebetiyle ilimizde uygulanacak olan sokağa çıkma kısıtlamasında yine göstereceklerine inancım tamdır.

Sevgili Antalya Halkı:

Bayramı asıl bayram yapan paylaşma duygusunun en önemli ögesi olan bir kültürün mirasçıları olarak, bu bayramda sevdiklerimizle, büyüklerimizle kucaklaşamasak da, gelecekte değerlerimizin her zaman aynı coşkuyla kutlanmasına katkıda bulunmak ve sevdiklerimizle tekrar kucaklaşabilmek amacıyla, siz evde kalın toplum sağlığı için biz sokaktayız.

Bu vesileyle, sevinç ve coşkunun arttığı, milli birlik ve beraberliğimizin ön plana çıktığı, dostluk, kardeşlik ve dayanışma duygularının geliştiği bayramlarımızı, milletçe en güzel şekilde geçirebilmek temennisiyle, Siz değerli vatandaşlarımızın mübarek Ramazan Bayramı'nı şahsım ve teşkilat mensuplarım adına kutlar, sağlıklı, mutlu ve huzurlu nice bayramlar dilerim."

Kaynak: DHA
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Afrika sıcakları ve fırtına, narenciye ile zeytini vurdu
Afrika sıcakları ve fırtına, narenciye ile zeytini vurdu
Portakalda, aşırı sıcak ve fırtına zararı
Portakalda, aşırı sıcak ve fırtına zararı