BELEDİYENİN MASKOTU ASYA

21 Ocak 2021 - 16:03

Antalya Kepez Belediyesi Hayvan Dostu özelliğini her fırsatta ortaya koyuyor. Son 1 aydır Belediye’nin Halkla İlişkiler Servisini mesken tutan ve adına Asya adı verilen sevimli dost her öğlen servise geliyor karnı doyurulup sonra servisteki koltukta uyuyor.
 
Halkla İlişkiler Servisini mesken tutan ve adına Asya koyulan sevimli dost belediye güvenlik görevlilerini alt ederek servise geliyor. Halkla İlişkiler Şefi Nüket Dilek’in sevgi gösterdiği Asya kedi gördüğü ilgi nedeniyle her gün öğlen buraya gelerek karnını doyurup sonra da uyuyor. Servis Şefi Nüket Dilek, “Evimde iki tane kedim var. Onların dünyasını anlamak için yaşamak gerekiyor. Bu duyguyu ve hissi bildiğim için onlara nasıl yaklaşılması ve davranılması gerektiğini iyi biliyorum. Güvenlik görevlilerimizin çok dikkatli olmasına karşılık sevimli kedimiz kapıdan içeri girmeyi başarıp direk servisimize ve benim yanıma geliyor” dedi
 
Ona çok alıştık
Nüket Dilek, “Adını Asya koyduk. Asya kedimizin  geleceğini bildiğimiz için her gün mama bulunduruyoruz. Asya Kedi acıktığında ya da uyumak istediğinde nereye gideceğini biliyor. Binaya giriş yapan kedimiz tüm birimleri dolaşıyor ancak bizim servisimizi daha çok sevdi ve yanımızdan ayrılmıyor. Onu sahiplendirmeye hazırlanıyoruz. Umarım hayvan sever bir dostumuz yakın zamanda Asya kedimizi sahiplenir. Ona çok alıştık. Ama onun da sıcak bir yuvaya ihtiyacı olduğunu düşünüyoruz. Asya Kediye bir yuva bulabilirsek hepimiz çok mutlu olacağız” diye konuştu.

Gamze KÖKTAŞ

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
'Patara kumu' çalan çeteye operasyon 
'Patara kumu' çalan çeteye operasyon 
Okulların akıbeti yarın belli oluyor 
Okulların akıbeti yarın belli oluyor