Bisikleti gelin arabası yaptılar

Bisikletli Oryantiring Kursu'nda tanışıp 2 ay sonra nikah masasına oturan çift, yaklaşık 200 bisikletlinin katılımıyla gelin arabasına dönüştürülen bisikletle konvoy oluşturdu

19 Haziran 2015 - 13:46

Çocuk gelişimi uzmanı Ebru Atmaca, Nisan ayında Türkiye Oryantiring Federasyonu Antalya İl Temsilciliği tarafından düzenlenen Bisikletli Oryantiring Kursu'na katıldı. Ebru Atmaca ile kursta tanıştığı Kaan Ceyhan, kısa sürede evlilik kararı aldı. 2 ay sonra nikah masasına oturan çift, arkadaşlarının da önerisiyle bisikletli konvoy oluşturmaya karar verdi.

 

Bisiklet balonlarla süslendi

 

Antalya Bisiklet Sevenler Grubu'na üye yaklaşık 200 bisikletli, önceki gün akşam saatlerinde Atatürk Parkı'nda biraraya geldi. Grup üyeleri beraberlerinde getirdikleri tül ve balonlarla bisikletlerini süsledi. Gelin ve damadın çift kişilik bisikleti (tandem) ise gelin arabası gibi süslenerek, önüne maket bebek konuldu.

 

Bisiklet üzerinde tanışınca…

 

Oluşturulan konvoy kent merkezindeki Konyaaltı, Güllük, Teomanpaşa, Sakıp Sabancı caddelerinden geçtikten sonra Akdeniz Bulvarı'ndan Sarısu'daki kır bahçesine geldi. Çift, ertesi gün ise nikah masasına oturdu.Bisikleti gelin arabası yaparak bir ilki gerçekleştirdiklerini söyleyen Kaan Ceyhan, "Bisiklet üzerinde tanıştık. Bisiklet çok sevdiğimiz bir araç. Sürekli kullanmak için çaba sarf ediyoruz. Herkes gelin arabası kullanıyordu. Biz de farklı olsun istedik. Böylesi bizim için de daha eğlenceli oldu" diye konuştu.

 

Gelinlik yerine tütü

 

Ebru Atmaca Ceyhan ise herşeyin tam olması için bisiklet gelinliği giydiğini belirterek, "Normal gelinlik giyseydim etekleri yukarda olacaktı. Tekerlere dolanma riski de vardı. Bu nedenle biz de 'tütü' yaptık. Biz buna bisiklet gelinliği diyoruz" dedi. Oryantiring İl Temsilcisi Kevser Yörükoğlu ise farkında olmadan çok güzel bir evliliğe tanıklık ettiklerini belirterek, "Bu evlilik benim için çok özel. Çünkü benim kursumda tanıştılar ve şimdi de evlendiler. Çiftimize bir ömür boyu mutluluklar diliyorum" diye konuştu. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İcradan satılık 3+1 daire
İcradan satılık 3+1 daire
Kayıp takma dişleri bulun
Kayıp takma dişleri bulun