Budak'tan sendika üyelerine ziyaret 

Birlik Haber-Sen Genel Başkanı Ömer Budak Antalya’ya gelerek PTT A.Ş.’de görev yapan üyelerini ziyaret etti 

28 Şubat 2021 - 16:16 - Güncelleme: 28 Şubat 2021 - 16:20

Birlik Haber-Sen Genel Başkanı Ömer Budak ve beraberindeki heyet Antalya’da bir dizi ziyaretler gerçekleştirdi. Memur-Sen İl Başkanı Ünal Hisarkaya ve Birlik Haber-Sen Şubesi’ne bağlı merkez temsilcilerimizle bir araya gelen Budak sendikal çalışmaların önemine vurgu yaptı. Toplantıda, sendika üyeleri ve hizmet kolu çalışanları için neler yapabileceğimiz üzerine görüş alışverişinde bulunuldu. PTT Antalya Başmüdürü Hasan Ali Yazıcıoğlu’nu ziyaret eden Birlik Haber-Sen Genel Başkanı Ömer Budak ardından PTT A.Ş. çalışanlarını ziyaret etti ve ‘yanınızdayız’ mesajı verdi.  Budak, “Üyelerimizin gayretleri ve sabırlarıyla, Birlik Haber-Sen olarak onların hem hak ve menfaatlerini meşru zeminde savunacak, hem de rutini bozarak, örgütlenmenin önündeki engelleri kaldırma konusunda ülkemize katkıda bulunacağız” dedi. 

Sözde değil, özde sendikacılık 

PTT A.Ş.’de görev yapan üyelerin sorunlarını da dinleyen  Budak, “Üyelerimizin ve hizmet kolu çalışanlarımızın haklarının ileriye götürülmesi konusunda dur durak bilmeden çalışmaya devam edeceğimizden kimsenin şüphesi olmasın. Çalışanların hak ve menfaatlerini en iyi şekilde korumak ve geliştirmek için adımlar atıyoruz. Üyelerimizin yararına olan ve onların daha iyi şartlarda çalışabilmesi adına gerekli çalışmaları yapıyor, görüşmelerde bulunuyoruz” diye konuştu. Budak,  “Sendikamız hakkın ve haklının yanında, laf yerine, iş üretmeyi, hükümetlerin gölgesinde büyümek yerine, kamu çalışanların gönüllerinde yeşermeyi, duygusallığı  değil, akılcılığı, sübjektiflik yerine, objektifliği, sözde değil, özde sendikacılık yapmayı ilke edinmiştir” diye konuştu.  

 

Gevşeme yok 

Geçtiğimiz günlerde bir çalışanın zimmetine para geçirdiği ve tutuklandığı Güllük PTT’de de üyelerini  ziyaret eden Budak, diğer çalışanlara ‘geçmiş olsun’ dileklerinde bulundu.  Budak, “Bir kişinin yaptığı usulsüzlük sonucu bütün bir merkezde emek verip çalışan arkadaşlarımız maalesef zan altında kalmıştır. Birlik Haber-Sen olarak Antalya Güllük PTT Merkez Müdürlüğünde hakkıyla çalışan arkadaşlarımızın yanlarında ve destekçileriyiz ve kendilerini yalnız bırakmama adına desteklerimizi devam ettireceğiz” dedi.  Budak şunları söyledi: “Memur Sen ve Birlik Haber-Sen amacı özelde; üyelerinin ortak ekonomik, sosyal, kültürel, özlük, mesleki, hak ve menfaatlerini korumayı ve geliştirmeyi genelde ise; ülkemizde cereyan eden her türlü haksızlık ve hukuksuzluğa karşı çıkmayı temel amaç sayar. ‘Bizim anlayışımızda milletle kavga etmek yoktur’ şiarını benimsedik. Süreç içinde de diğerlerine göre değil, değerlere göre sendikacılık yaptık. Sendikal camiaya değer katarak farklı bir sendikal çizgi yakaladık. Birlik Haber-Sen olarak bizlerde rehavet yok, gevşemek yok, durmak yok! Biz kardeşlik hareketiyiz. Biz merhamet hareketiyiz. Biz emeğin bekçiyiz. Biz, bizi biz eden değerlerin emanetçisiyiz. Biz, mazlumların sesiyiz.”

Gamze KÖKTAŞ 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KORONAVİRÜS SALGININDA CAN KAYBI 34 BİN 455'E YÜKSELDİ
KORONAVİRÜS SALGININDA CAN KAYBI 34 BİN 455'E YÜKSELDİ
MEB'DEN 'UZAKTAN EĞİTİM' AÇIKLAMASI
MEB'DEN 'UZAKTAN EĞİTİM' AÇIKLAMASI