Bulvara Türkeş'in isim kitabesi dikildi

KEPEZ Belediyesi, Masa Dağı'nın Kütükçü askeri alanının kuzey kısmında zorlu coğrafi şartları ortadan kaldırarak inşa ettiği bulvara, ismini verdiği MHP'nin merhum Kurucu Genel...

03 Mayıs 2020 - 13:15

KEPEZ Belediyesi, Masa Dağı'nın Kütükçü askeri alanının kuzey kısmında zorlu coğrafi şartları ortadan kaldırarak inşa ettiği bulvara, ismini verdiği MHP'nin merhum Kurucu Genel Başkanı Alparslan Türkeş'in isim kitabesini dikti.

Kepez Belediyesi'nin, kendi imkanlarıyla Masa Dağı eteklerinde açtığı 30 metre genişliğinde ve 1200 metre uzunluğundaki bulvar, görünümüyle, yapım kalitesiyle dikkat çekiyor. Masa Dağı eteklerindeki büyük kaya kütleleri, iş makineleriyle kesilerek açılan bulvar, konumuyla Antalya manzarasını kuşbakışı izleme imkanı sunuyor. Bulvar, tüm illeri temsilen refüjüne dikilen 81 zeytin ağacıyla da yeşil yol olma özelliği taşıyor. Büyükşehir belediyelerinin yapabileceği büyüklükte ve maliyette olan bulvar, Kütükçü ile Fevzi Çakmak mahallelerini kuzeyden bağlayarak, bölgedeki ulaşımı rahatlattı. Bulvar, şehir merkezine giden yollarla bağlantılı olan Barış Manço Bulvarı ve Ulubatlı Hasan Caddesi arasında ulaşım olanağı da sağlıyor. Bu özelliği ile bulvar, şehir içi trafiğine de rahatlatma getiriyor.

TÜRKEŞ'İN İSMİ BULVARDA

Kepez Belediye Meclisi, konumuyla, görüntüsüyle ve kente kazandırdığı değerle Antalya'ya çok yakışan bu bulvara, MHP'nin merhum Kurucu Genel Başkanı Alparslan Türkeş'in ismini vermişti. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Alparslan Türkeş Bulvarı'nın resmi açılışını, Türkeş'in 23. ölüm yıldönümü olan 4 Nisan'da yapacaklarını duyurmuştu. Ancak koronavirüs salgını kısıtlamaları kapsamında bulvarın resmi açılışı ertelendi. Fen İşleri Müdürlüğü, ulaşıma açık olan bulvara, Alparslan Türkeş'in isim kitabesini monte etti. Refüj peyzaj ve beton kaldırım çalışması tamamlanan bulvar, kavşak düzenlemesiyle Ulubatlı Hasan Caddesi'ne bağlandı. Fen İşleri Müdürlüğü, Alparslan Türkeş Bulvarı ile Barış Manço Bulvarı arasında da kavşak düzenlemesi yapacak. Bulvarın yapımı, aydınlatma ve şerit çizgilerinin çizilmesiyle tamamlanmış olacak.

Kaynak: DHA
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
DHA'nın 'Yangın Yeri' Sergisinde 5 Bin Fidan Dağıtıldı
DHA'nın 'Yangın Yeri' Sergisinde 5 Bin Fidan Dağıtıldı
Sokak ortasında fenalaşıp, öldü
Sokak ortasında fenalaşıp, öldü