BÜYÜKŞEHİR’DEN KAMUOYUNA AÇIKLAMA

BÜYÜKŞEHİR'DEN KAMUOYUNA AÇIKLAMA

24 Ocak 2019 - 11:24

 

Antalya’mıza mega projelerimizi gece gündüz sürekli çalışarak dünya rekoru denilebilecek sürelerde kazandırmaya devam ediyoruz. Bir yandan halkımıza yaşamını kolaylaştıracak yeni hizmetlerimizi sunarken diğer yandan şehrimize katma değer yaratıyor, ekonomimizi canlandırıyoruz.

 

İşte, yapımı son hızla devam eden 3.Aşama Raylı Sistem çalışmalarında yeni bir aşamaya gelmiş bulunuyoruz. Hattın beton işlemleri başladıktan dört ay gibi kısa bir sürede araçlarımızı hattımıza indirdik. Şimdi ilk etabımız olan Varsak-Otogar arası 12.6 kmlik bölümde hattımıza elektrik enerjisi verecek ve ilk test sürüşlerine başlayacak aşamaya geldik. Günde saha içinde yaklaşık bin işçimiz geceli gündüzlü çalıştı ve çalışmaya devam ediyor. Bu kadar insanımız bu sayede iş ve aş buldu. Yine birçok firma bu sistemde görev aldı; yapım işi, hizmet işi ve mal satışı yaptı. Şehrimizin ekonomisi canlandı. Çalışmalar aynı hızla devam ediyor.  

 

Geldiğimiz bu aşama hepimiz için gurur kaynağıdır. Bu nedenle 23/Ocak/2019 günü sabah saat 00.00’dan itibaren  Antalya 3. Aşama Raylı Sistem Projesi’nin Süleyman Demirel Bulvarı-Yeşilırmak Caddesi-Sakarya Bulvarı güzergahında bulunan, Kepez İlçesi Varsak Karşıyaka Mahallesi Süleyman Demirel Bulvarı-Şahinbey Caddesi Kavşağı ile Yeniemek Mahallesi Sakarya Bulvarı-Yıldırım Beyazıt Caddesi Kavşağı arası hat kesimindeki, inşaatı tamamlanan havai katener hatlarına 750 Volt yeraltı enerji nakil hatlarına 31.500 Volt enerji verilecektir. 

 

Elektrikli raylı sistem havai hatlarının altında gezinmek, direklere tırmanmak, dokunmak, iletkenlere yaklaşmak ve yere düşen tellere dokunmak can ve mal emniyeti bakımından tehlikelidir. Söz konusu bölge ve civarında ikamet eden vatandaşlarımızın dikkatli olmasını rica ederiz.

 

Saygılarımızla.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kaş'ta Meis Açık Deniz Yüzme Yarışı yapıldı
Kaş'ta Meis Açık Deniz Yüzme Yarışı yapıldı
Alanya'da Bülent Ersoy rüzgarı
Alanya'da Bülent Ersoy rüzgarı