Büyükşehir Orkestrası Elmalıları coşturdu

ANTALYA Büyükşehir Belediyesi'nin, koronavirüs salgını nedeniyle işsiz kalan yerel sanatçılara destek olmak amacıyla oluşturduğu Antalya Büyükşehir Belediyesi Orkestrası, Elmalı...

03 Mayıs 2020 - 10:25

ANTALYA Büyükşehir Belediyesi'nin, koronavirüs salgını nedeniyle işsiz kalan yerel sanatçılara destek olmak amacıyla oluşturduğu Antalya Büyükşehir Belediyesi Orkestrası, Elmalı ilçesinde konserler verdi.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Orkestrası, sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle evlerinden çıkamayan Elmalıları coşturmak, hoşça vakit geçirmelerini sağlamak ve mini konserler vermek için ilçeye geldi. Mobil Kültür Sanat Etkinlik Otobüsü, Elmalı ilçe merkezindeki Karyağdı Mahallesi, Yeni Mahalle, Gündoğan Mahallesi, Atatürk, Bülent Ecevit, İsmail - Turan Balaban ve Çukurdeğirmen caddelerini gezerek konserler verdi. Orkestra, söylediği Teke yöresi türküleri, çaldığı oyun havalarıyla Elmalıları coşturdu. Bazı vatandaşlar evlerinin önüne inerek orkestranın çaldığı oyun havaları ile oynadı. Bazıları da balkonlardan türkülere eşlik edip, oynadı. Orkestra Ramazan ayı dolayısıyla tasavvuf müziğinden parçalar çaldı, konserlerini İzmir Marşı ile bitirdi. Elmalı Belediye Başkanı Halil Öztürk de eşi ve çocukları ile evinin balkonuna çıkarak orkestranın çaldığı İzmir Marşı'na bayraklarıyla eşlik etti.

Elmalı Belediye Başkanı Halil Öztürk, "Mübarek Ramazan ayı ve sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle Elmalılı hemşehrilerimize moral vermek için düşünülmüş konserler için Antalya Büyükşehir Belediye Başkanımız Muhittin Böcek'e teşekkür ediyoruz. Evde kalıp, bugünleri birlikte aşacağız. Kurallara uyarak güzel günlere birlikte erişeceğiz" dedi.

Kaynak: DHA
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
DHA'nın 'Yangın Yeri' Sergisinde 5 Bin Fidan Dağıtıldı
DHA'nın 'Yangın Yeri' Sergisinde 5 Bin Fidan Dağıtıldı
Sokak ortasında fenalaşıp, öldü
Sokak ortasında fenalaşıp, öldü