Reklam

Doğaltaş ihracatçıları ABD'de fuara katıldı

Batı Akdeniz Bölgesi doğaltaş ihracatçıları, ABD'nin Las Vegas kentinde düzenlenen The International Surface Event Fuarı'na katıldı. ABD'nin önemli doğaltaş ihracatçılarıyla birebir yapılan görüşmelerde yeni iş fırsatları doğdu

27 Ocak 2016 - 15:23

 

Batı Akdenizli doğaltaş ihracatçıları, bölgenin doğaltaş ihracatını artırmak için tanıtım ve pazarlama çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Bu çerçevede dünyanın dört bir yanındaki fuarlara katılan doğaltaş ihracatçıları, bu kez ABD'nin Las Vegas kentinde düzenlenen The International Surface Event Fuarı'na katıldı. Fuar çerçevesinde Los Angeles'a da giden BAİB heyeti, ABD'nin önde gelen doğaltaş ithalatçılarının depolarını ve şirket merkezlerini ziyaret etti, bu ülkeye ihracat gerçekleştirme adına önemli adımlar attı. Fuar alanında BAİB standını ziyaret eden ABD'nin önemli doğaltaş ithalatçı firmalarıyla iş bağlantıları yapıldı.

 

Bakanlık desteği ile katılım

 

Fuara, Ekonomi Bakanlığı desteğiyle yürütülen Batı Akdeniz Maden İhracatının Geliştirilmesi URGE Projesi kapsamında katılım sağlandı. Fuarda Batı Akdeniz'i 9 firma ile BAİB Yönetim Kurulu Üyeleri Mehmet Özel, Selçuk Baysarı ve BAİB Genel Sekreteri Fisun Evrensevdi Pektaş temsil etti. Öte yandan Los Angeles'te Batı Akdeniz heyetine Ticaret Müşavirliği tarafından Amerikan pazarına giriş, depo açma, ihracat ve iş bağlantıları kurma konularında bilgi verildi.

 

ABD pazarını giriş brifingi

 

Heyet, Los Angeles Ticaret Ataşesi Murat Gören'i makamında ziyaret etti. Ekonomi Bakanlığı İhracat Genel Müdürlüğü KOBİ Kümelenme ve Destekleme Daire Başkanı Ahmet Canlı, fuar ve ziyaretler boyunca BAİB heyetine eşlik etti.Los Angeles'te gerçekleşen firma ziyaretleri ve Las Vegas'ta düzenlenen fuar, Batı Akdeniz doğaltaş ihracatçıları açısından oldukça başarılı geçti. Fuar alanında yapılan iş görüşmeleri, doğaltaş ithalatçılarına yapılan ziyaretler, Los Angeles Ticaret Müşavirliği tarafından Amerikan pazarına giriş ile ilgili brifing Batı Akdenizli ihracatçıların ABD pazarında ağırlık kazanması adına büyük katkı sağladı. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
'Suyun yüzde 77'sini tarımda kullanıyoruz'
'Suyun yüzde 77'sini tarımda kullanıyoruz'
AŞIDA YAŞ SINIRI 25'E İNDİ
AŞIDA YAŞ SINIRI 25'E İNDİ