Elit Cimnastik’ten muhteşem gösteri
Reklam

Elit Cimnastik’ten muhteşem gösteri

Antalya Elit Cimnastik 2018-2019 dönemi yıl sonu gösterisini, Muratpaşa Belediyesi Kültür Salonu’nda gerçekleştirdi.

08 Mayıs 2019 - 15:39

2016 yılında kurulan ve her sene yıl sonu gösterileri ilgiyle takip edilen Antalya Elit Cimnastik, 2018-2019 yıl sonu gösterisini 200 öğrenciyle Muratpaşa Belediyesi Kültür Salonu’nda gerçekleştirdi. İki seans halinde gerçekleştirilen gösterinin ilk seansı, 13.00’de, 2. seansı 18.00’de gerçekleşti. Her iki seansta da yapılan jimnastik ve dans gösterileri büyük ilgi gördü. Gösterileri izlemeye gelen toplamda 600 kişi performansları ayakta alkışladı.

 

Şemsiye Dansı

13 seansındaki ilk gösteriyi antrenör Ece Duran’ın tecrübeli öğrencileri Ceyda Bilgin ve Adelina Khafizova gerçekleştirdi. Tecrübeli öğrencilerin jimnastik ve dans karışımı gösterisi büyük beğeni topladı. Daha sonra Antrenör Eda Koç’un ‘Şemsiye Dansı’ adlı gösterisi yapıldı. Kostümlerin yanında şemsiye aksesuarıyla sahneye çıkan çocuklar küçük yaşlarına rağmen gösteriyi başarılı bir şekilde tamamladı. 13 seansı yapılan 12 gösterinin ardından sona erdi. 18 seansı Antrenör Pınar Akılveren’in ‘Unicorn Dansı’ adlı gösterisiyle başladı. Unicorn kostümüyle sahneye çıkan minikler yoğun alkışlar eşliğinde dans gösterisini tamamladı.

 

Gurur duyuyorum

Gösteri yapan öğrencilerden bazılarına yıllardır eğitim verdiğini söyleyen Antrenör Ece Duran, “Bazı öğrenciler yeni başladığı halde hızlı bir şekilde eğitimlerini tamamlayıp gösteriye yetiştirdik. Biz bu gösteriye aylardır gece gündüz demeden çalışıyoruz. Müziklerinden tutun da koreografilere kadar hepsini tek tek hazırlıyoruz. Günlerce uykusuz kaldık ama buna değdi. En küçük öğrencimden, en büyüğüne kadar hepsiyle gurur duyuyorum” diye konuştu.

 

Tek tek ilgilendik

Her öğrenciyle tek tek ilgilendiklerini belirten Antrenör Pınar Akılveren,” Cimnastik hemen iki günde öğrenilebilecek bir spor dalı değil. Belki de en zor en acı veren sporlardan. Ben yıllarımı bu spora verdim, ama meyvelerini başarılarımla topladım. Çocuklar çok küçük yaşlarda okulumuza geliyorlar. Biz de küçüklükten itibaren onların gelişimi gözleyip onları daha iyi eğitmek için uğraşıyoruz” şeklinde konuştu.

 

Hepsini çok seviyorum

Öğrencilerimin hepsini çok seviyorum diyen Antrenör Eda Koç, “Öğrencilerimiz çok küçük yaşta olabiliyor. Onlara bazen antrenör, bazen öğretmen, bazen de abla oluyoruz. Onların küçük yaşlardan itibaren büyüdüklerini ve geliştiklerini görmek bizim için gurur verici. Hepsi pırıl pırıl çocuklar. Hepsinin gelecekte çok iyi yerlere geleceğine inanıyorum. Umarım hayatlarının sonuna kadar sporu vazgeçilmezleri haline getirirler” diye konuştu. Performansların ardından yapılan madalya töreniyle gösteri son buldu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Antalya'da sazlık alanda çıkan yangın kontrol altına alındı
Antalya'da sazlık alanda çıkan yangın kontrol altına...
Otomobilini kendi elleriyle götürüp dolandırıcılara teslim etti, hem aracından hem eşinden oldu
Otomobilini kendi elleriyle götürüp dolandırıcılara teslim...