Enflasyondan fazla zam verin

Emekli Sen üyeleri, 81 ilde eş zamanlı basın açıklaması yaptı. Temmuz ayında yapılacak olan maaş zammının enflasyondan daha yüksek bir oranda yapılmasını istedi

29 Haziran 2021 - 19:28

Temmuz ayı ile birlikte emeklilerin gözü yapılacak olan maaş zammına çevrildi. Emekli maaşlarına yapılacak olan maaş zammın enflasyondan daha yüksek bir oranda yapılmasını talep eden Tüm Emekliler Sendikası üyeleri 81 ilde eş zamanlı olarak basın açıklaması gerçekleştirdi. Antalya'da Attalos heykeli önünde toplanan Tüm Emekli Sen üyeleri beklentilerinin gerçek enflasyon oranı ve önceki reel kayıpları içeren oranda bir zam olduğunu belirtti. Uzmanların yaptıkları açıklamalarda temel tüketim mallarına yapılan zamların yüzde 50’lerden aşağı olmadığını belirten Tüm Emekli Sen üyeleri, "Her türlü vergiler yükseltilmişken, ardı ardına iğneden ipliğe aklınıza gelen her şeye zamlar yağarken, TÜİK oyunları ile bizleri açlığa mahkum edemezsiniz. Böyle bir girişiminiz isyanımızı körüklemekten başka işe yaramaz" dedi.
 
Bizi kapatırsanız yenisini kurarız
Grup adına basın açıklamasını okuyan Tüm Emekliler Sendikası Antalya Şubesi Sekreteri Bilge Torosoğlu, iktidarın emekli sendikalarını kapatmaya çalışmak yerine uluslararası yasalara uyarak emeklilerin sendika hakkını tanıması gerektiğini belirterek, "Bir kez daha sesleniyoruz: Elinizi sendikamızdan çekin .Bizi kapatırsanız yenisini kurarız. Bir daha kapatırsanız, bir daha kurarız. biliyoruz ki; emeğin ve emekçinin en etkili demokratik mücadele aracı sendikadır. Alın terimizi döktüğümüz ülkemizde, barış ve huzur içinde, insanca yaşamak istiyoruz. Kimseden sadaka ya da lütuf istemiyoruz. "Bayram harçlığı" değil, yılda dört maaş tutarında ikramiye istiyoruz. Bizlere gelince "kaynak yok" diyenler, onlarca yerden maaş alan yandaş ve yalaka takımlarının kaynağını nereden alıyorlarsa oraya baksınlar" dedi.

Gamze KÖKTAŞ
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Araç alt geçidi üstünde intihar teşebbüsü
Araç alt geçidi üstünde intihar teşebbüsü
Antalyaspor Dergisi Eylül Sayısı Yayında
Antalyaspor Dergisi Eylül Sayısı Yayında