Erol: Kepez’de yaşayan her vatandaş değerimizdir

Erol: Kepez'de yaşayan her vatandaş değerimizdir

27 Temmuz 2018 - 13:41 - Güncelleme: 27 Temmuz 2018 - 13:47

AK Parti Kepez İlçe Başkanı Mustafa Erol ile Kepez’de yapılan projeler, 24 Haziran Seçimleri, Antalya’daki oy dağılımı hakkında konuştuk. Erol, “Bizim için Kepez’de sadece Ak Partili vatandaşlar değil, partisi-ideolojisi ne olursa olsun her vatandaş değerlidir” dedi

SORU: Mustafa Erol kimdir?

M.E.: 1972 Burdur Yazır doğumluyum, 3 kız babasıyım. Özel hayatımda Serbest mali müşavirim. 26 Kasım’da yapılan 4. Olağan Kongrede Kepez ilçe yönetimine girdim. Ondan sonraki süreçte yürütmede görev aldım. O dönemde ilçe Başkanımız olan Sayın İbrahim Ethem Taş’ın İl Başkanı olmasının ardından, bir süre vekaleten, 4 Nisan itibariyle de asaleten Kepez İlçe Başkanı oldum.

SORU: İlçe başkanı olduktan sonra ne gibi faaliyetlerde bulundunuz?

M.E.:Bizim AK Parti olarak siyaset anlayışımız seçim odaklı değil, insan odaklıdır. Biz siyaset hayatımızın her aşamasında bu düstur üzerine hareket ettik. İl Başkanımız İbrahim Ethem Taş’ ilçe başkanıyken yürüttüğü ‘Gönül Çadırı’ projesini devam ettirdik. Bu projeyle vatandaşlarımızın ayağına gidip sıkıntılarını, sorunlarını dinledik, onlara yardımcı olmak için çalıştık. Biz vatandaşın kapısında başlayıp gönlünde biten, bir siyaset anlayışıyla ilerliyoruz. Amacımız vatandaşın gönlünde yer edinebilmek.

SORU:24 Haziran Seçimlerinde Kepez’de nasıl tepkilerle karşılaştınız?

M.E.:‘Gönül Çadırı’yla başladığımız o dönemlerde gündemde erken seçim yoktu. Seçim tarihi 18 Nisan tarihinde belli oldu. Biz zaten 18 Nisan tarihine kadar Kepez’de bulunan 66 mahallenin 26 mahallesinde ‘Gönül Çadırı’nı kurarak vatandaşlarımızla buluşmuştuk. 18 Nisan itibariyle çalışmalarımız daha da hızlandı. Ulaşılmayan mahalle, ev, esnaf kalmadı. Milletvekillerimizle, aday adaylarımızla, il başkanımızla, belediye başkanımızla ve meclis üyelerimizle beraber tek yumruk olduk, 40 bine yakın ev ziyaretimiz, 10 bine yakın esnaf ziyaretimiz oldu. Hiç ayrım yapmadan Kepez’de yaşayan bütün vatandaşlarımızın kapısını çaldık. Sadece AK Partiye gönül vermiş vatandaşları ziyaret etmedik, herkesi ziyaret ettik. Bazen farklı görüşteki arkadaşlarımızın refleksleriyle karşılaştık. Tabi bunlar yok denecek kadar az. Büyük bir teveccühle karşıladık. Seçimler bitmiş olmasına rağmen biz bu çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Eylül ayının sonunda Kepez’de ziyaret edilmemiş hiçbir ev kalmayacak.

HER VATANDAŞ DEĞERLİDİR

SORU: Kepez gittikçe gelişiyor ve Antalya’nın gözbebeği konumuna geliyor. Bununla ilgili yapılan projelerde bir katkınız ya da bir çalışmanız var mı?

M.E.: Ben sadece AK Partililerin başkanı değilim. Kepez’de yaşayan her vatandaş bizim için değerdir. Dolayısıyla biz vatandaş odaklı bir siyaset yaptığımız için, üzerimize düşen ne görev varsa yapıyoruz. Netice itibariyle biz yatırım yapan proje üreten bir konumda değiliz. Bizim en büyük görevimiz genel merkezimizin vatandaşlara yönelik çalışmalarını vatandaşa aktarmak. Vatandaşların sorunlarını çözüm önerilerini de genel merkeze ya da belediyeye aktarmak. Bu durumda gözümden kaçan eksiklikleri görme fırsatımız oluyor. Gerekli mercilere bu durumu dile getiriyoruz.

SORU: Gençlerinde artık siyasetle daha çok ilgilendiğini görüyoruz. Siz bunu nasıl değerlendiriyorsunuz?

M.E.: 2 hafta önce gençlik kollarının bir toplantısına katıldım. Yaklaşık 1 saatlik bir sohbetimiz oldu. Ben bir baba yaklaşımıyla eşlik ettim. Oradaki gençlere şunu söyledim, ‘bizim sizin bedensel güçlerinizden ziyade, sizin hayallerinize, ufkunuza, gelecekteki beklentilerinize ihtiyacımız var’ dedim. Ben gençlik kollarını sadece broşür dağıtan, bayrak asan bir gurup olarak değil hayalleriyle hedefleriyle projeleriyle bizlere destek olan, bize yola açan bir gençlik görmek istiyorum. Biz 2023, 2053, 2071 projelerini anlatırken gençlerimiz için bu tarihleri belirledik. Bizim aklımıza gelmeyen bazı projeler genç arkadaşlarımızın aklına geliyor. Bunlar bizi mutlu ediyor.

SORU: 24 Haziran seçimlerindeki oy durumunu ele alırsak, AK Parti’nin Antalya’daki durumu nedir?

M.E.: Özelde Kepez’i değerlendirecek olursak, bir teşkilatın başarılı olup olmadığını görmek için bir önceki seçimdeki verilerle kıyas edersiniz. Bu kıyaslamaları yaptığımızda referandum seçiminde de 24 Haziran seçimlerinde de oy oranını hep arttıran bir Kepez oldu. Milletvekili seçiminde yüz 1’lik bir artış, Cumhurbaşkanı seçiminde de yüzde 3’lük bir artış sağladık. Bir şeyin başarılı olup olmadığını anlamak için artış önemlidir, ama o şeyin eksiğe düşme ihtimali varsa, bunu düşürmüyorsak bu da bir başarıdır. Buna rağmen biz her zaman olduğu gibi oylarımızı hep arttırdık. Keza Antalya’da öyle. Antalya’da AK Parti birinci partidir, Kepez’de bunun lokomotifidir. 24 Haziran seçimleri çok partili sistemden bu yana en önemli seçimdi, biz Antalya olarak bu seçimin hakkını verdik.

MURATPAŞA’DAKİ OY ARTIŞI

SORU: Muratpaşa İlçe Başkanı Alpaslan Belin, “Muratpaşa’da Ak Parti’nin oyları yüzde 3 artmıştır” ifadesini kullandı. Muratpaşa’daki bu artışla ilgili ne düşünüyorsunuz?

M.E.: Elde edilmiş her başarı gelecekle ilgili beklentileri arttırır. Muratpaşa CHP’nin kalesi olmaktan çıkmanın zamanı gelmiştir. Belediye seçimlerinde de bunu ispat edeceğiz. Ben bunu umut etmekten ziyade gerçekleşeceğini düşünüyorum.

SORU: Siyasette olmanın ne gibi zorlukları var?

M.E.: Siyaset tam bir fedakarlık işidir. Eşinizden, işinizden, çocuklarınızdan, sosyal hayatınızdan feragat etmeniz gereken bir oluşumdur siyaset. Siyaset, Bedeni ve nefsi olarak feragat etme yeridir. Hiçbir nimet külfetsiz olmaz. Eşimden, çocuklarımdan allah razı olsun. Onlar biliyorlar ki Kepez’deki bir çocuk benim çocuğum gibidir, olan sorunlar benim sorunum gibidir. Bir bayanın bir bacımızın problemi varsa, bu benim kendi eşimin kendi bacımın problemi olarak görüp, ona göre yaklaşmam lazım. Bu anlayış üzerine gerek ben gerek ailem fedakarlığa hazır. Bu durum görevde kaldığım süre içinde devam edecektir.

 

Mahsum ALTAŞ

Bu haber 2522 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Fenerbahçe, Antalya'da
Fenerbahçe, Antalya'da
Dünyanın en güçlü adamları Alanya'da yarışıyor
Dünyanın en güçlü adamları Alanya'da yarışıyor