Reklam

FİNİKE’DE VİRÜS TESTLERİ BAŞLADI

Antalya'da Sağlık Bakanlığı'na bağlı koronavirüs testi yapabilen laboratuvar sayısı, Finike Devlet Hastanesi'nin de eklenmesiyle 5 merkeze çıktı.

27 Kasım 2020 - 16:04

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve tehdit etmeye devam eden koronavirüs (Covid-19) salgınında Sağlık Bakanlığı, turizm kenti Antalya'da bakanlığın talimat ve rehberleri doğrultusunda çalışmalarını sürdürüyor. Antalya Valiliği koordinasyonunda İl Sağlık Müdürlüğü idaresinde Antalya Halk Sağlığı Laboratuvarı, Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Kepez Devlet Hastanesi'nde koronavirüs (covid-19) testleri yapılıyor. Sağlık İl Müdürlüğü, Finike İlçesi'ndeki Devlet Hastanesi'nin 5'nci PCR Laboratuvarı'nın açıldığını ve hizmet vermeye başladığını söyledi.
 
Batı bölgesindeki vatandaşlar finike'de
Antalya İl Sağlık Müdürü Dr. Ünal Hülür, Finike Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Yücel Kurt, hizmete giren laboratuvarda incelemelerde bulundu. İl Sağlık Müdürü Dr. Hülür, "İlimizde bulunan ve PCR testi çalışılan laboratuvar sayımız kamuda 5'e çıktı. Bu yeni laboratuvar ile test verme süresi de kısalacaktır. Vatandaşlarımızın mağdur olmaması için yoğun çaba gösteriyoruz. Bu sayede vatandaşlarımız Batı ilçelerinden il merkezine gelmeden PCR testlerini yaptırabileceklerdir. Laboratuvarlarımız yeterli teknik donanım, tıbbi cihaz, tıbbi malzeme ve sağlık ekibine sahiptir" dedi.

DHA
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KORKUTELİ MHP'YE YENİ ARAÇ ALINDI
KORKUTELİ MHP'YE YENİ ARAÇ ALINDI
‘Trio Patara’ ilk albümü çıkardı
‘Trio Patara’ ilk albümü çıkardı