Göçerler’e okul yapılacak

Başkan Tütüncü, 1048 yataklı şehir hastanesinin yapılacağı Göçerler mahallesin 32 derslikli okul da kazandırılacağını açıkladı

05 Ocak 2021 - 16:25

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, yeni yılın ilk mesaisinde, doğum gününü kutlamak amacıyla, Göçerler Mahalle Muhtarı Nadir Doğan’ı ziyaret etti. Ak Parti Kepez İlçe Başkanı Bahattin Bayraktar’ın da eşlik ettiği ziyarette Tütüncü, yaş pasta eşliğinde Muhtar Doğan’ın doğum gününü kutladı. Ziyarette yeni yılın ilk yatırım müjdesini Göçerler Mahallesi’ne veren Başkan Hakan Tütüncü,  bölgeye 32 derslikli okul yapılacağını duyurdu.  
 
Göçerler’e 32 derslikli okul müjdesi 
Başkan Tütüncü, Göçerler Mahallesi’nin uzunca bir süre bölgenin çocuklarına eğitim veren güzel bir ilkokul ve ortaokulu binasının olduğunu anımsatarak, şunları söyledi: “Bu okul, ülkemize çok faydalı gençler yetiştirdi. Ama geçen zaman karşısında okul eskimiş, yıpranmış ve depreme de dayanıksız hale gelmişti. Mahalle sakinlerimiz ve muhtarımız, mevcut okulun yerine yeni bir okul yapılmasını talep etmişlerdi. Milli Eğitim Bakanlığımız, mülkiyet ve imara ilişkin sorunlarını çözdüğümüz mevcut okulun arsasına 32 derslikli yeni bir okul yapacak. Okulun ihalesi 03 Şubat’ta gerçekleştirilecek. Yeni okul ile çocuklarımız modern bir eğitim yuvasına kavuşmuş olacak.”
 
İmarda parselasyon aşamasına gelindi
Göçerler, Fatih ve Çamlıbel mahallelerini kapsayan imar çalışmasında parselasyon aşamasına gelindiğini de aktaran Tütüncü, “Göçerler Mahallesi’nin, en önemli özelliklerinden bir tanesi de rakımı dolayısıyla şehrin havadar bir muhiti olmasıdır. Bölgenin mülkiyet ve imar sorunlarıyla ilgili yaptığımız çalışmalarda netice verdi. İmarda parselasyon aşamasına geldik. Çok yakında parselasyonu tamamlayarak, kıymetli hale getireceğimiz arazileri hemşehrilerimize teslim edeceğiz. Böylelikle onlara, güzel bir yaşantıya merhaba demelerine imkân sağlamış olacağız” açıklamasını yaptı.

Haber Merkezi
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Antalya iktidar merkezi olacak 
Antalya iktidar merkezi olacak 
'Patara kumu' çalan çeteye operasyon 
'Patara kumu' çalan çeteye operasyon