Jinekolog hekimlerine sempozyum

Jinekolojik Endoskopi Derneği ve Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi (AEAH) Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniği işbirliği ile düzenlenen Jinekolojik Laparoskopi Sempozyumu, gerçekleştirildi

18 Ocak 2016 - 15:53

Antalya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Necat Yılmaz, Jinekolojik Endoskopi Derneği Başkanı Prof. Dr. Fatih Şendağ ve AEAH Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniği Eğitim Görevlisi Doç. Dr. Barış Mülayim açılış konuşması yaptı. AKHB basın merkezinden verilen bilgi de Sempozyumun ilk oturumunda, kadın hastalarının laporoskopi ile yapılan tedavisi ile ilgili sunum eşliğinde bilgi paylaşımında bulunuldu.

 

Ameliyathaneden canlı yayın

 

Antalya’da ilk defa Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yapılan Jinekolojik Laparoskopi Sempozyumu’nun ikinci oturumunda ise, Prof. Dr. Fatih Şendağ ve Doç. Dr. Barış Mülayim tarafından gerçekleştirilen Total Laparoskopik Histerektomi  (Rahimin kapalı yöntemle alınması) ameliyatı, ameliyathaneden yapılan canlı yayınla sempozyumun yapıldığı Cumhuriyet Konferans salonunda izlendi.

 

Küçük kesiler ile ameliyat

 

Ameliyat gerektiren kadın hastalıklarının tedavisinde, yalnızca 1-2 cm’lik kesiler açılarak karın içerisine kamera ve diğer aletlerin yerleştirilmesiyle gerçekleştirilen Laparoskopi Ameliyatları, hastalara açık ameliyatlara göre hastanede kalma süresinin kısalması, daha az kan kaybı, daha az enfeksiyon riski, daha az ağrı ve daha kısa sürede iyileşme gibi avantajlar sağlamaktadır.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kaş’ta 9 bin 66 binaya imar affı
Kaş’ta 9 bin 66 binaya imar affı
İcradan satılık 2+1 daire
İcradan satılık 2+1 daire