Kaş’ta ’sıfır atık’ projesi çalışması
Reklam

Kaş'ta 'sıfır atık' projesi çalışması

Antalya'nın Kaş ilçesinde 'sıfır atık' projesi kapsamında, kamu kurumlarıyla 'bitkisel atık yağ toplama' kampanyası başlatıldı.

24 Mayıs 2019 - 10:48 - Güncelleme: 24 Mayıs 2019 - 10:48

Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen tanıtım ve bilgilendirme programına Kaymakam Ulaş Akhan, Emniyet Müdürü Orhan Tezcan, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Dilek Kandur, kurum müdürleri ve bitkisel atık yağ firmasının yetkilileri katıldı.
Kaymakam Ulaş Akhan yaptığı açıklamada, atıkların ekonomiye kazandırılmasıyla çevresel kirliliğin azaltılması, israfın engellenmesi ve doğanın korunmasına ilişkin insanların bilinçleneceğini ve bu konuda öncülük etmeye çalıştıklarını söyledi.
Türkiye genelinde çöp ayrıştırma ve atıkların ekonomiye geri dönüşümünü sağlamak amacıyla Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından başlatılan 'sıfır atık' projesi kapsamında, ilçede kamu kurumlarıyla son altı aydır geri dönüşüm konusunda çalışma yürüttüklerini belirten Kaymakam Akhan, "Özellikle kağıt, plastik, cam ve bitkisel atıkları geri dönüşümle ekonomiye kazandırma çalışması yaptık. Kamu kurumlarıyla 'bitkisel atık yağ toplama' kampanyası başlattık. Bu kampanya ile son üç ay içerisinde toplanan yaklaşık bir tona yakın bitkisel atık yağ, belediye aracılığıyla kurumlardan geri dönüşüm firmasına teslim edilecek." dedi.Okullarda ve kurumlarda vatandaşı bilinçlendirme ve bilgilendirme çalışmalarının sürdüğüne işaret eden Kaymakam Akhan, 5 Haziran Dünya Çevre Günü'nde de su altında dalış tekneleriyle temizlik çalışması yürüteceklerini kaydetti.

İHA

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Alanyaspor Başkanı Çavuşoğlu'ndan N'Sakala yanıtı
Alanyaspor Başkanı Çavuşoğlu'ndan N'Sakala yanıtı
 BAŞKAN ADAYI ARAS’TAN  GÖSTERİŞ VAR TEBİR YOK
BAŞKAN ADAYI ARAS’TAN GÖSTERİŞ VAR TEBİR YOK