Kazakistanlı doktorlar Kemer’de
Reklam

Kazakistanlı doktorlar Kemer'de

22 Ocak 2017 - 14:42

Antalya'da sağlık turizmi çalışmaları kapsamında Kazakistan'dan uzman doktorlardan oluşan heyet Kemer'e geldi

 

Antalya ve bölgenin sağlık turizmini geliştirmek, yaygınlaştırma ve tanıtma çalışmaları kapsamında Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) tarafından Antalya Valiliği öncülüğünde Kazakistan Antalya Konsolosluğu, Antalya Büyükşehir Belediyesi işbirliği, POYD ve Rixos Otelleri'nin desteğiyle 'Antalya-Kazakistan Sağlık Turizmi Programı' düzenlendi. Kamu ve özel hastanelerin fiziki ve teknolojik bakımdan sağlık turizmine hazır olduğunu tanıtacak program için Güney Kazakistan'daki çeşitli hastane ve kliniklerden başhekim ve uzman doktorlardan oluşan 15 kişilik heyet Antalya'nın Kemer İlçesi'ne geldi.

 

İyi ve kaliteli sağlık hizmeti

Heyet, Antalya ve Isparta'da kamu ve özel sağlık kuruluşlarında incelemede bulunup, sağlık ve sağlık turizm sektörlerinin temsilcileriyle atölye çalışması nitelindeki toplantıda bir araya gelerek işbirliği temellerini atacak. Kazak heyete, sağlık için en iyi hizmet kalitesiyle tedavi yöntemleri bulunan, yüz ve doku nakilleri, onkoloji ve diğer alanlardaki operasyonlar konusundaki başarılarıyla dikkati çeken Antalya ve bölgesinin potansiyeli tanıtılacak.

 

Tarihi mekanlara ziyaretler

Sağlık turizmi için Antalya ve bölgesinin tercih edilmesi hedefiyle ilgili kurum ve kuruluşlarla işbirliğinde hazırlanan 4 günlük tanıtım programına; Kazakistan'dan kalp ve damar, nöroloji, travmatoloji, onkoloji, kadın hastalıkları ve çocuk doğum, hematoloji ve romatoloji alanlarından uzman doktorlar katıldı. Program kapsamında heyet Antalya'daki çeşitli tarihi mekanları da ziyaret edecek. DHA

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Otomobil uçurumdan yuvarlandı: 1 ölü, 1 yaralı
Otomobil uçurumdan yuvarlandı: 1 ölü, 1 yaralı
Kepez'de cuma namazı hazırlığı
Kepez'de cuma namazı hazırlığı