Reklam

Kekova yabancı yatlar ve balıkçı teknelerine kaldı

15 Mayıs 2021 - 15:43 - Güncelleme: 15 Mayıs 2021 - 15:44

Her gün yerli ve yabancı yüzlerce yatın ziyaret ettiği Antalya'nın Demre ilçesindeki Kekova bölgesi, tam kapanmayla yat turlarının yasaklanmasını ardından yabancı yatlara ve balıkçı teknelerine kaldı.

Dünyanın önde gelen günübirlik ve mavi yolculuk turlarının merkezilerinden biri olan tarihin, doğanın ve denizin iç içe olduğu Demre'deki Kekova bölgesi tam kapanma önlemleriyle sessizliğe büründü. Tam kapanma döneminde her gün Demre'nin Çayağzı Limanı'ndan, Üçağız Mahallesi'nden ve Kaş'tan yapılan yat turları yasaklandı. Bunun ardından Kekova sadece yabancı bayraklı yatlara ve balıkçı teknelerine kaldı. Her gün mavi tura çıkan yatların demir attığı Kekova'daki Gökkaya Koyu'nda, Çayağzı Limanı'nda, antik adı Simena Antik Kenti olan Kaleköy'de birkaç yat bulunuyor. Kekova'nın sessizliğini Demreli ve Üçağızlı balıkçıların tekne motorlarının sesleri bozuyor. Sahil Güvenlik ekipleri de botlarla, Kekova'da sürekli denetim yapıyor.

Yabancı bayraklı yatlarla bölgeye gelen yabancı turistler de Kekova'nın ve denizin tadını çıkarıyor. Sessizlik ortamında denize girip, bölgede geceliyor.

DHA

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kaymakam Çimşit'ten dolandırıcılık uyarısı
Kaymakam Çimşit'ten dolandırıcılık uyarısı
Gecekonduda yangın çıktı
Gecekonduda yangın çıktı