Reklam

Kemer’de Rusya ve Türkiye dostluk buluşması yapılacak

Rusya Yurttaşları Dernekleri’nin Koordinasyon Konseyi Kemer Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği ve Kemer Belediyesi ilçede bir otelde Rusya ve Türkiye Dostluk Buluşması’nı yapacak

04 Ocak 2016 - 15:05 - Güncelleme: 04 Ocak 2016 - 15:09

Kemer Belediyesi, Rusya Yurttaşları Dernekleri’nin Koordinasyon Konseyi (TRYDKK) ve Kemer Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (KETOB) birlikte Rusya ve Türkiye Dostluk Buluşması yapacak. 9 Ocak Cumartesi günü buluşma yeri olarak ilçe merkezinde bulunan Grand Haber Otel seçildi. Toplantılara siyasiler, üst düzey yöneticiler, yerel yönetimler, iş adamları, kamuoyu ve basın temsilcileri katılacak.

 

Amacı ve hedefi

 

Buluşmanın amacı, Rus ve Türk kardeşliğinin birlikteliğine vurgu yapmak. İyi komşuluk ilişkilerini devam ettirmek. Türkiye’de yaşayan Rus insanlarınında Rusya ve Türkiye ilişkilerini önemsediğini göstermek.Buluşmanın hedefi siyasi organların, ticari kurumların, toplumsal örgütlerin temsilcilerinin işbirliği ve etkileşim gelişmeleri. Basın yolu ile geniş ölçüde Rusya -Türkiye arasında  oluşmuş dostça ilişkilerin sürdürülmesine ilgimizi duyurmak.

 

Zeytin dalları dağıtılacak

 

Uluslararası Kültür ve Dayanışma Derneği VELES’ın vokal ve dans stüdyosunun gösterisi ile açılış yapılacaktır. Çocuklar gösteride hoşgörü ve barış mesajları taşıyan resitalleri sergileyecekler. Programın  sonunda Barış Güvercini tarafından misafirlere barış ve uzlaşma sembolü olarak zeytin dalları dağıtılacak.

Haber Berrin TÜREL

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
'Suyun yüzde 77'sini tarımda kullanıyoruz'
'Suyun yüzde 77'sini tarımda kullanıyoruz'
AŞIDA YAŞ SINIRI 25'E İNDİ
AŞIDA YAŞ SINIRI 25'E İNDİ