Kepez 11 okula daha kavuştu

Kepez Belediyesi, okul arsası üretmenin karşılığını yatırım olarak alıyor. Son 12 yılda 100'den fazla okulun kazandırıldığı Kepez ilçesinde, 2020'de devlet yatırım programı, belediye ve hayırsever katkılarıyla 11 okulun daha yapımı tamamlandı.

24 Ocak 2021 - 13:49

Göreve geldiği 2009'dan itibaren eğitime tam destek veren Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, çocukları modern okul binalarıyla buluşturabilmek için de 12 yıldır yoğun bir şekilde çalışıyor. Başkan Tütüncü, ilçesine okul yatırımlarının gelebilmesi için arazilerinin hukuki sorunların çözümünden, belediyenin arsalarının tahsisine ve hayırsever bulunmasına kadar birçok çalışma gerçekleştirdi.


KEPEZ'İN OKUL AZMİ YATIRIMI GETİRDİ
Belediye Meclisinde alınan kararlarla onlarca okul arazinin mülkiyet ve imara ilişkin sorunları çözüldü. Yine meclis oluruyla belediye arsaları, Milli Eğitim Bakanlığı'na tahsis edilerek, ilçede ihtiyaç duyulan okul binalarının yapılmasının önü açıldı. Başkan Tütüncü, hukuki sorunlarını çözdükleri ya da tahsis ettikleri arsalara okul yatırımının yapılabilmesi için de Ankara'da girişimlerde bulundu. Okulların hayırsever eliyle yapılması için de gerekli adımları da atan Tütüncü, alın terinin karşılığını da yüzlerce okul binasının ilçesine yapılması sağlayarak aldı.


SON 12 YILDA KEPEZ'E 100'DEN FAZLA OKUL YAPILDI
Kepez Belediyesinin, okul arsası üretme iştahı sayesinde devlet yatırım programı ve hayırsever katkısıyla son 12 yılda ilçeye 100'den fazla nitelikli ve modern eğitim kurumu kazandırıldı. Tütüncü döneminde Kepez ilçesi, Sosyal Bilimler Lisesi, Fen Lisesi, Spor Lisesi gibi okullara da kavuştu.


YENİ OKULLAR HİZMETE GİRDİ
Genç nüfusu 150 bini geçen Kepez ilçesinde, ihtiyaç duyulan okul binalarına her yıl yenileri eklenmeye devam ediyor. Devlet yatırım programı, belediye ve hayırsever katkılarıyla Kepez ilçesinde geçtiğimiz yıl, farklı mahallelerde 11 okul binasının daha yapımı tamamlandı. Okulların tamamına yakını eğitime açıldı.


DHA

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
'Patara kumu' çalan çeteye operasyon 
'Patara kumu' çalan çeteye operasyon 
Okulların akıbeti yarın belli oluyor 
Okulların akıbeti yarın belli oluyor