Kepez'den, VIP sağlık hizmeti

26 Temmuz 2021 - 16:04 - Güncelleme: 26 Temmuz 2021 - 16:05

Kepez Belediyesi'nin bir odada başlayan sağlık hizmeti ağı, 4 katlı Belediye Sağlık Merkezi ile büyüdü. İlçe sakinlerini özel hastane konforunda kaliteli sağlık hizmeti ile buluşturan merkez, Sağlık Bakanlığı'nca da Tıp Merkezi statüsüne alındı.
Hizmet binasında bir odada, 1 kurum hekimi ve 2 sağlık personeli ile verilen sağlık hizmeti, 4 katlı Belediye Sağlık Merkezi'ne dönüştü. 2017 yılında özel hastane konforunda hizmet vermeye başlayan Belediye Sağlık Merkezi, Sağlık Bakanlığı'nca da Tıp Merkezi statüsüne alındı.

KALİTELİ HİZMET
Özel hastane konforunda hizmet veren Belediye Sağlık Merkezi'nde, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Ünitesi, Engelli Koordinasyon Merkezi, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Kadın Hastalıkları ve Doğum, Ağız ve Diş Sağlığı, Göz, Genel Cerrahi, Dahiliye, Fizik Tedavi Polikliniği, Psikolojik Destek Hizmeti, Kanser Tarama Merkezi, Evde Sağlık, Diyetisyen, Laboratuvar ve Halk Eczanesi bulunuyor. Merkezde, evlenecek çiftlere talasemi testi hizmetinin yanı sıra, işe giriş, ehliyet ve benzeri işlemler için gerekli olan 'sağlık raporu' hizmeti de sunuluyor.

'İFTİHAR KAYNAĞIMIZ'
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Belediye Sağlık Merkezi için, "Bizim iftihar kaynağımız eserlerimizden birisi" dedi. Hastane hüviyetine kavuşturdukları merkezde 15 ayrı branşta 7 gün 24 saat hizmet verdiğine değinen Başkan Tütüncü, şöyle konuştu:
"Bunlarla birlikte hasta nakilleri, evde bakım gibi çeşitli servislerle, çeşitli uygulamalarla da sosyal belediyeciliğin en güzel örneklerini burada gösteriyor. Halk eczanesi uygulamamız var. Burada da ücretsiz ilaç dağıtıyoruz. Göz polikliniğimizde ücretsiz gözlüklerin verilmesine kadar birçok hizmeti en güzel şekilde, en modern ortamda verdiğimiz Belediye Sağlık Merkezi'mizle iftihar ediyoruz. Bir belediyenin yol yapmadığı için eleştirildiğini duymuşsunuzdur. Belediyeler, zabıta hizmetlerini iyi yapamazsa, ya da park ve bahçeler ile ilgili çalışmaları yeterince güçlü değilse eleştirilebilir. Bir belediye bir hastane kurmadı diye eleştirilemez. Biz kendi sorumluluk alanımızda olmasa bile, doğrudan yasal sorumluluğumuz olmasa bile, hemşehrilerimize daha modern sağlık ortamları sunmak ve ilçemizdeki sağlık hizmetlerinin alındığı yerleri çeşitlendirebilmek için bu çalışmaları en güzel şekilde yaptık. Geriye dönüp baktığımda en güzel yaptığımız işlerden birisinin Belediye Sağlık Merkezi olduğunu görüyorum."

'ALO 211 SİZİ EVİNİZE ULAŞTIRIR'
"Burası sadece bir sağlık merkezi değil, burada sağlık merkezinden çok daha ötesi var" diyen Başkan Tütüncü, şunları söyledi:
"Belediye Sağlık Merkezi'miz birçok alanda ilke imza attı. Mesela burası Antalya'nın belediye eliyle yapılmış ilk Tıp Merkezi, bu çok önemli. Türkiye'de de bir ilk olan 'ALO 211 Çağrı Merkezi', 112 ile hastaneye giden hemşehrilerimizin ücretsiz bir biçimde eve geri dönmelerini sağlayan bir uygulama. Bunun da patenti Kepez Belediyesi'ne ait. Belediye Sağlık Merkezi'miz bu çalışmayla gönüller kazanan bir iş yapmış oldu. Bu da bizim için büyük bir mutluluk vesilesi."

DHA

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kaş’ta 9 bin 66 binaya imar affı
Kaş’ta 9 bin 66 binaya imar affı
DHA'nın 'Yangın Yeri' Sergisinde 5 Bin Fidan Dağıtıldı
DHA'nın 'Yangın Yeri' Sergisinde 5 Bin Fidan Dağıtıldı