Kepez’in minik sultanlarına forma

Kepez'in minik sultanlarına forma

10 Nisan 2018 - 13:19 - Güncelleme: 10 Nisan 2018 - 13:19

Kepez Belediyespor Kulübü'nün voleybol yetenek taramasından geçen 870 filenin sultan adayı, düzenlen törenle formalarını aldı ve voleybol eğitimlerine başladı.


Kepez Belediyespor Kulübü'nün futbol ve basketboldan sonra başlattığı voleybol yetenek taramasından geçen 870 kız öğrenci için Voleybol Yetenek Taraması Forma Dağıtım Töreni düzenlendi. Kepez'in dört bir yanındaki 54 okuldaki 7 bin 40 öğrenci arasından antrenörler tarafından seçilen öğrenciler, velilerinin de katılımı ile Erdem Bayazıt Kültür Merkezi düzenlenen törende bir araya geldi.


Voleybol Yetenek Taraması Forma Dağıtım Töreni'nde konuşan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, yapılan çalışma ile neyi amaçladıklarını öğrenci ve velilerine anlattı.

Kepez'in başkanı olarak en büyük amacının şehrin çocuklarını geleceğe güçlü bir şekilde taşımak olduğunu belirten Tütüncü, "Çocuklarımıza yaşadıkları şehirden mutlu olabilecekleri sosyal aktivitelerin olduğu bir yaşam sunmak istedik. Zamana karşı çetin bir mücadele vererek çocuklarımızı en iyi geleceğe taşıyacak projeler yapmanın gayreti içinde olduk.

Bugün geldiğimiz noktada başarılarla dolu bir tabloyu çıkarabildik" diye konuştu.

"Başarılara imza attılar"


Seçilen öğrencilerin dünyaya geldiği 2009 yılında göreve geldiklerinde Kepez'de voleybol takımı olmadığını hatırlatan Tütüncü, kızlara çok yakışan bir spor olan voleybol takımını kurduklarını söyledi. Günümüzde ikinci ligde mücadele eden voleybol takımının birçok başarıya imza attığına değinen Tütüncü, takımın oyuncularının neredeyse tamamının kendi öğrencilerinden oluştuğunu kaydetti.

"İlk öğrencilerimiz başardı"


Seçilen ilk öğrencilerin birçok başarı sağladığını anlatan Tütüncü, "Başarılı oyuncularımız, farklı şehirlerdeki takımlara transfer oldular. Kimileri özel burslu okullarda eğitim imkanı aldı, kimileri spor akademilerinde eğitimini sürdürüyor. Şimdi bunlar varken okul okul gezelim, voleybola meraklı kızlarımızı bulalım, yeteneklilerini tespit edelim, iyi bir eğitime tabi tutalım ve onlar da ablaları gibi geleceğin sporcuları olsun istedik" diye konuştu.

Bu haber 1529 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Boğaçayı’nda şenlik var
Boğaçayı’nda şenlik var
ASAT İbradı’yı geleceğe taşıyor
ASAT İbradı’yı geleceğe taşıyor