Koltuk Sevdası

Koltuk Sevdası

03 Ağustos 2018 - 10:02

Anadolu’da bir tabir vardır:

“İyi yük taşıyan hammala, fazla yük vururlarmış”.

Gerek özel, gerekse Resmi Kurumlarda da bu iş hep böyledir.

Yeni devlet yapılanmasında bazı kurumlar birleştirildi. Bazıları lağvedildi. Bazı koltuklar gitti. Yeni bazı koltuklar geldi. Görevliler ve görev tanımları peyderpey belirlendi.

Bazı koltuk sahipleri, koltuklarını bırakmak istememektedirler. Ölünceye kadar o makamda kendileri kalsın düşüncesindedirler. Yani koltuğuyla beraber gitmek istiyorlar.

Bu geçiş döneminde, işler aksamamalı, boşluk ve kaos olmamalıdır.

Bununla ilgili Devlet Başkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın talimatı vardır. Ayrıca ilgili Bakanlıkların da yazılı uyarı-ikaz ve talimatları vardır.

Daha önceleri de yazmıştım. Metal yorgunluğu siyasette olduğu gibi, bürokraside de vardır. Her şeye ayak direyen, “Hayır” diyen ekip içinde FETÖ’cüler de dahildir.

Aksu’da 2B olaylarının çıkmasının müsebbibi, defterdarlıkta ki milli emlak da çalışan FETÖ’cüler olduğu ortaya çıktı.

Vatandaşı tahrik eden, öfkelendiren, sokağa dökenler devlet adına görev yapanlardı. Kimi tutuklandı, kimi ise memuriyetten atıldı.

Değerli okurlar,

Yeni Bakanlık yapılandırmasında, Şehircilik ve Çevre İl Müdürlüğü uhdesinde Milli Emlak ve Mahalli İdareler vardı. Müdürlük bünyesine TOKİ, İller Bankası, Tapu Kadastro ve Emlak Konut dahil edildi. Kapsam daha da genişledi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Sayın Murat KURUM İl Müdürlükleri ve Defterdarlıklara 19.07.2018 Tarih 126840 Sayılı yazı ile geçiş dönemi işlemleri hususunda talimat göndermiştir.

Bu talimatta “31.12.2018 Tarihine kadar, geçiş işlemlerinin tamamlanacağı, devir işlemleri tamamlanıncaya kadar yürütülmesi gereken görev ve hizmetlerde herhangi bir aksamaya, mağduriyete ve hak kaybına yol açılmaması açısından iş ve işlemlerin bahse konu hükümler çerçevesinde devam ettirilmesini gereğini arz ve rica ederim” diye talimat göndermiştir.

Manavgat’ta tapulu arazisi içerisinde iki arık geçen şahıs milli emlaktan arıkları satın alıp, işletmesini açmak ister. Ama bir türlü işlem yapılmaz.

Şehircilik ve Çevre İl Müdürü Sayın Tevfik ALTINSOY’a durum anlatıldı. Dün defterdarlıkta bu iş çözüldü. Çözümcü olmak lazım.

Sayın İl Müdürü Tevfik Bey’e teşekkür ederim.

Devlet makamı dertleri ve problemleri çözme yeridir. Yan gelip yatma ve engel olma yeri değil.

Antalya Cumhuriyet Başsavcımız Değerli Dostum Sayın Ramazan SOLMAZ, Konya’ya Başsavcı olarak tayin olmuştur. Yeni görevinde başarılar diliyorum.

Valimiz Sayın Münir KARALOĞLU’nun Ankara’da çok önemli bir göreve getirileceği gündemdeymiş. Hayırlı olsun.

11 aylık Mustafa Bedir bebeği ve annesini kalleşçe şehit eden zihniyeti, teröristleri, destekçilerini, sessiz kalanları şiddetle lanetliyor ve kınıyorum.

Anne ve yavrusuna rahmet, ailesine ve milletimize başsağlığı diliyorum.

Kalın Sağlıcakla…

Bu haber 1765 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Fenerbahçe, Antalya'da
Fenerbahçe, Antalya'da
Dünyanın en güçlü adamları Alanya'da yarışıyor
Dünyanın en güçlü adamları Alanya'da yarışıyor