Konyaaltı yardım eli uzattı
Reklam

Konyaaltı yardım eli uzattı

Konyaaltı Belediyesi, Altınkum Mahallesi'nde elektrik aksamındaki kısa devreden çıkan yangın nedeniyle evi kullanılamaz hale gelen Şeyma Barışkan'a yardım eli uzattı

25 Şubat 2020 - 15:42

15 Şubat Cumartesi günü elektrik aksamındaki kısa devreden kaynaklanan yangında evi tamamen kullanılamaz hale gelen Şeyma Barışkan, sesini sosyal medyadan duyurdu. Altınkum Mahallesi 453 Sokakta ikamet ettiğini ve stajyer avukat olduğunu dile getiren Şeyma Barışkan, olayın yaşandığı ertesi günü Konyaaltı Belediyesi'nin sosyal medya hesaplarından yardım talep ettiğini ve kendisine hızla geri dönüş sağlandığını bildirdi. Antalya'da kimsesi olmadığını ifade eden Şeyma Barışkan, olayın ardından çaresizliği en yoğun şekilde hissettiğini söyledi. Barışkan o geceyi şöyle anlattı: “Ben avukatlık stajımı tamamlamak için Antalya'da yaşıyorum. Altınkum Mahallesinde ikamet ediyorum. Bu evde kiracıyım. Olay gecesi, yani 15 Şubat Cumartesi günü evde değildim. Komşumuzun 'Evinde yangın çıktı, acil gelmelisin' demesiyle apar topar eve geldim. Zaten ben geldiğimde evde hemen hemen her şey yanmıştı. Çaresizdim. Ne yapacağımı bilmiyordum. Aklıma Konyaaltı Belediyesinden yardım istemek geldi. Ve sosyal medya hesaplarından belediyeye ulaştım. Hiç beklemediğim bir hızla bana geri dönüş yapıldı. Gerekli yardımı yapacaklarını söylemişlerdi. Ve beni o gece çok güzel bir öğrenci yurduna yerleştirdiler. Bu gün ise evimde belediye ekipleri temizlik yapıyor. Her şeye rağmen mutluyum. Konyaaltı Belediyesine ve tüm çalışanlarına bir kez daha teşekkür ediyorum."

Öğrenci yurdunda misafir edildi

Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, yaşadığı son derece üzücü olayın ardından sosyal medya hesaplarından yardım talep eden Şeyma Barışkan'a gerekli yardımı yaptıklarını söyledi. İlk olarak Konyaaltı Belediyesi Zübeyde Hanım Kız Öğrenci Yurdunda misafir ettikleri Şeyma Barışkan'ın barınma sorununu çözdüklerini belirten Semih Esen, bu günde yangın nedeniyle tamamen küle dönen evde temizlik çalışması başlattıklarını kaydetti. Geçmiş olsun dileklerini ileten Başkan Esen, Konyaaltı Belediyesi olarak her türlü desteğe hazır olduklarını bildirdi.

DHA

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Antalya Valisi Karaloğlu: 3 can kaybı, 95 vakamız var
Antalya Valisi Karaloğlu: 3 can kaybı, 95 vakamız var
Sağlık çalışanlarına Mehter Takımı'ndan moral konseri
Sağlık çalışanlarına Mehter Takımı'ndan moral konseri