BAL Ligi 5. Grup’ta sezonu 4’üncü sırada tamamlayan Kumluca Belediyespor, yarın saat 15.00'te Kepez Hasan Doğan Stadyumu'nda Beymelekspor ile play-out maçına çıkacak. Mücadeleyi Burdur Bölgesi C Klasman hakemi Alper Oran yönetecek. Oran’ın yardımcılıklarını ise Gökhan Yüksel ve Mehmet Sonay yaparken, dördüncü hakem ise Hakan Dumlu oldu. BAL'da il barajı kuralları gereği, Kumluca Belediyespor normal sezonu ikinci sırada tamamlayarak play-out oynamaya hak kazandı. Kumluca Belediyespor, bu kritik mücadelede galip gelirse BAL'da kalmayı sürdürecek, aksi takdirde küme düşecek.
OTOBÜS KALDIRILACAK
Bölgesel Amatör Lig (BAL) kurallarına göre, her ilden en fazla üç takım bulunabiliyor ve bu takımlar arasında sıralamaya göre baraj uygulanıyor. Kumluca Belediyespor, sezonu il barajında ikinci sırada tamamlarken, alt ligden gelen Beymelekspor ile play-out maçı oynamak zorunda kaldı. Taraftarlar, takımlarının yanında olmak ve bu zorlu karşılaşmada desteklemek için Kum-Ta-Der Dernek Binası’nın önünden saat 12.00’de otobüs kaldıracak. Maçın sonucu, Kumluca Belediyespor'un BAL'daki geleceğini belirleyecek. (www.akdenizmanset.com.tr)
---