Manavgat’ta TOKİ izdihamı
Reklam

Manavgat’ta TOKİ izdihamı

10 Temmuz 2019 - 19:41

TOKİ tarafından Manavgat Çeltikçi Mahallesinde inşa edilecek konutların kura çekimi gerçekleştirildi. TOKİ Manavgat projesine 236 daire için toplam 3.195 kişi başvuruda bulundu

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından Manavgat’ta 236 dairenin kura çekimi yapıldı. Kura çekimi için Manavgat Mehmet Akif Ersoy Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleşti. TOKİ tarafından noter huzurunda, Banka ve İdare yetkilileri denetiminde gerçekleştirilen ve 188 adet 2+1, 48 adet 3+1 olmak üzere toplam 236 daire yer aldığı TOKİ Manavgat projesi ‘Hak Sahibi Belirleme Kurası’nda TOKİ Proje Koordinatörü Hüseyin Ayhan, Manavgat Kaymakam Vekili Akseki Kaymakamı Muhammed Emin Nasır ve başvuruda bulunan 3.195 vatandaş hazır bulundu. Yüzde 10’u şehit aileleri, harp ve vazife malulleri ile dul ve yetimleri, yüzde 5’i en az yüzde 40 engelli vatandaşlar, yüzde 25’i emekliler için kura çekiminin gerçekleştirilmesinin ardından konut almak için başvuruda bulunan vatandaşlar için kura çekimi gerçekleştirildi. Kura çekiminde ismi okunan vatandaşlar bir anda ayağa fırlarken sevinçlerini yakınlarına sarılarak paylaştılar.

Mesaj yoluyla bildirilecek

TOKİ Proje Koordinatörü Hüseyin Ayhan, kura çekimine vatandaşların yoğun ilgi gösterdiğini belirterek, kura sonuçlarının TOKİ’nin internet sitesinde yayınlanacağını belirterek “Kura sonuçlarında konut sahibi olmaya hak kazanamayan adaylara mesaj yoluyla bilgi verilecek. Bu vatandaşlarımız başvuru yapılan bankaya gidip başvuru ücretinin iadesini alabilecek. İlerleyen süreçte yapılacak yeni kura çekimiyle de hak sahiplerinin blok ve daire numaraları belirlenecek” dedi.

İHA

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
‘YENİ’ AKREP  SEVİNDİRİYOR
‘YENİ’ AKREP SEVİNDİRİYOR
Bahadır Öztürk  sezonu kapattı
Bahadır Öztürk sezonu kapattı