Meme kanserinde erken tanı semineri

PERGE Rotary Kulübü 2021- 2022 Dönem Başkanı Prof. Dr. Halide Akbaş ve kulüp üyeleri, kadınlarda en sık gözlenen kanser tipi olan meme kanseri konusunda bilinçlendirme ve farkındalık yaratmak amacıyla eğitim semineri düzenledi.

23 Ekim 2021 - 16:39 - Güncelleme: 23 Ekim 2021 - 16:40

Dünya Sağlık Örgütü'nün 2004 yılından bu yana ekim ayını, Meme Kanseri Bilinçlendirme ve Farkındalık ayı olarak belirlemesinin ardından sivil toplum kuruluşları da bu ayda meme kanserinde erken teşhisin önemi ve meme kanseri farkındalığının vurgulanması amacıyla çeşitli etkinlikler düzenliyor. Bu kapsamda Op. Dr. Nuray Ayper Öngen tarafından bir otelin 90 kadın çalışanına verilen eğitimde meme kanseri ile ilgili güncel bilgiler sunularak, erken tanının önemi anlatıldı. İnteraktif bir şekilde devam eden seminerde Rotary 2430. Bölge Federasyonu tarafından hazırlanan ve kendi kendine meme muayenesinin nasıl yapılması gerektiğini gösteren broşürler dağıtıldı.

Prof. Dr. Halide Akbaş meme kanserinde erken teşhiste en önemli faktörün, kişinin bu konuda bilinçlenmesi olduğunu belirterek, konuyla ilgili eğitimlere devam edeceklerini söyledi.

DHA

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İcradan satılık 104 m2 depolu mesken
İcradan satılık 104 m2 depolu mesken
İcradan satılık 2+1 daire
İcradan satılık 2+1 daire