Reklam

MESİRE ALANI İHALESİ KONYAALTI BELEDİYESİ'NDE

Antalya kent merkezindeki 117 dönümlük mesire alanın ihalesi katılan Konyaaltı Belediyesi, 2 milyon lira ile en fazla teklifi veren oldu

20 Ocak 2020 - 17:20

Antalya Orman Bölge Müdürlüğü, Öğretmenevleri Mahallesi'nde yer alan ve Nashira Park olarak bilinen 117 dönümlük mesire alanını 20 yıllığına işletilmesi amacıyla ihaleye çıkardı. Konyaaltı Belediyesi'nin de katılımcı olarak yer aldığı ihale, Orman Bölge Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirildi. Kapalı teklif usulü ile gerçekleştirilen ihaleye Konyaaltı Belediyesi'nin yanı sıra 8 firma ile şahıs teklif zarfı verdi. Yapılan incelemede iki firmanın başvuru dosyasının ihale şartnamesine uygun olmadığı anlaşıldı. Bir firmanın teklifinde ise rakam '2 milyon 270 bin' yazılırken, rakamın yazılışı ise 'iki milyon 270' olunca komisyon başvuruyu iptal etti. Bir firma da teklif mektubunu iç zarfa koymadığı için ihaleden elendi. 5 firmanın ihale teklifi kabul edildi. İhalede en fazla teklifi Konyaaltı Belediyesi, 2 milyon lira ile verdi. İhalede son teklif okunduğu sırada elektrikler kısa süreliğine kesildi. Bir süre yeniden gelen elektriğin ardından ihale devam etti. Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen ve başkan yardımcıları da ihaleyi izledi.

‘İhaleye vatandaşlarımız adına katıldık’

İhalenin ardından kısa bir açıklama yapan Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, ihaleye Antalya'da yaşayan herkes adına katıldıklarını söyledi. Esen, "Konyaaltı'nda oturan vatandaşlarımız, buranın sosyal yönden daha da zenginleştirilmesi açısından talepleri vardı. Ticari fonksiyonu fazla olan buranın sosyal yönünün geliştirmesi istekleri, halkımızın önemli istekleri arasında yer alıyordu. Biz de burayı vatandaşlarımızın daha iyi faydalanması için düzenleyeceğiz. Konyaaltı halkımız, eğer ihale kesinleşince yapacağımız düzenlemelerden çok memnun olacaktır, hayırlı uğurlu olsun" dedi.

DHA

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
‘Rehavete kapılmayalım’
‘Rehavete kapılmayalım’
Vali armut hasadını  gerçekleştirdi
Vali armut hasadını gerçekleştirdi