'Millet sandıkta ampulü söndürecek'

CHP İl Başkanı Nuri Cengiz, son günlerde yoğun gündem yaratan ve vatandaşı adeta isyan ettiren elektrik faturalarındaki artışla ilgili değerlendirmede bulundu.

23 Ağustos 2021 - 17:55

CHP İl Başkanı Nuri Cengiz, son günlerde yoğun gündem yaratan ve vatandaşı adeta isyan ettiren elektrik faturalarındaki artışla ilgili değerlendirmede bulundu. Cengiz, “Sandık geldiğinde millet, en büyük tasarrufu AK Parti’nin ampulünü söndürerek gerçekleştirecek” dedi
 
Mayıs ayından bu yana düzenlenen elektrik faturalarında fahiş miktarlarda artış yaşanması, özellikle sosyal medyada oldukça yoğun bir gündem oluşturdu. Son 3 aylık faturalarının fotoğraflarını paylaşan sosyal medya kullanıcıları, faturalara yansıyan tutarlara adeta isyan ederek nedenini sorguladılar. Konuyla ilgili basın açıklaması yapan CHP İl Başkanı Nuri Cengiz, Cumhurbaşkanlığına ait olan Beştepe’deki sarayın aylık 1 milyon lirayı bulan elektrik faturasını halka ödettikleri yorumunda bulundu.
 
İktidara karşı sert eleştiriler yönelten Başkan Cengiz, şöyle devam etti: “Vatandaş evlerinin, dükkanlarının kirasıyla yarışan elektrik faturaları yüzünden icra dairelerinde sürünüyor. Eminiz ki yolun sonu çok yakın. Sokaktaki vatandaşın halinden bihaber, “Ekonomimiz şahlandı” nidaları atıp, aklıyla dalga geçtiğiniz bu millet sandık geldiğinde en büyük tasarrufu AK Parti’nin ampulünü söndürerek sergileyecek. Halkı için var Cumhuriyet Halk Partisi’nin yöneticileri ve örgütleri olarak bizler; dün, bugün olduğumuz gibi yarın iktidara geldiğimizde de halkımızın yanında duracak, hiçbir çocuk yatağa aç girmesin, hiçbir baba çocuğuna pantolon alamadığı için kendi canına kıymayı aklından geçirmesin diye mücadele edeceğiz.  Güzel ülkemizi, insanlarının yüzü gülen aydınlık ve müreffeh günlere hep birlikte kavuşturacağız”

Haber Merkezi

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Meme kanserinde erken tanı semineri
Meme kanserinde erken tanı semineri
Mehmet Başaran: İktidara yürüyoruz
Mehmet Başaran: İktidara yürüyoruz