Reklam

Muhasebeciler buluşuyor

39. Türkiye Muhasebe Eğitimi Sempozyumu, 7-11 Nisan tarihlerinde Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’nin ev sahipliğinde Antalya’da gerçekleştirilecek.

26 Kasım 2020 - 18:39

39. Türkiye Muhasebe Eğitimi Sempozyumu, 7-11 Nisan tarihlerinde Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’nin ev sahipliğinde Antalya’da gerçekleştirilecek.
 
 
39. Türkiye Muhasebe Eğitimi Sempozyumu, 7-11 Nisan tarihlerinde Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’nin ev sahipliğinde Sherwood Exclusive Lara Otel’de gerçekleştirilecek Sempozyum Başkanı Prof. Dr. Durmuş Acar, “Hayatın tüm alanlarında ortaya çıkan değişim, yenilik ve ilerleme muhasebe ve muhasebe mesleğini de tabii bir şekilde etkisi altına almaktadır. Özellikle dijitalleşmenin etkisiyle ortaya çıkan yoğun veri trafiği, denetim başta olmak üzere birçok alanda dönüşüm yaşanmasını kaçınılmaz hale getirmektedir. Bu değişime muhasebe uygulayıcılarının ve paydaşlarının ayak uydurması muhasebe eğitiminde yeni yaklaşımların uygulanması ile paralellik arz etmektedir” dedi.  
 
Değişen Teknoloji ve İş Ortamında Muhasebe
Acar, konuşmasını şöyle sürdürdü: Ortaya çıkan değişimin gerek iş ortamına gerekse muhasebe eğitimi ve mesleğine etkilerinin tartışılması amacıyla Sempozyumun ana teması “Değişen Teknoloji ve İş Ortamında Muhasebe” olarak belirlenmiştir. 42. yılında 39.’su 2021 yılında düzenlenecek bu sempozyum, gerek akademisyenler, gerekse meslek mensupları açısından muhasebe eğitiminin mevcut konumunu ve gelecekte kendisine nerede yer bulacağını göstermesi açısından önemli bir misyonu yerine getirecektir. Muhasebe eğitimine dair ortaya koyulacak çalışmalardan tüm paydaşların faydalanması amacıyla 7-11 Nisan tarihlerinde Antalya’da gerçekleştirilecek olan sempozyumda akademisyenler, meslek mensupları ve meslek kuruluşlarının temsilcilerini aramızda görmekten mutluluk duyacağız”

Hasret ÇELİK

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ÜNİVERSİTEYE HAZIRLANIYOR
ÜNİVERSİTEYE HAZIRLANIYOR
ONLİNE ATIK PİL EĞİTİMİ
ONLİNE ATIK PİL EĞİTİMİ