Reklam

Muhtarların taleplerini dinledi

Vali Ersin Yazıcı, 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla muhtarlarla bir araya geldi Ziyarette, Yazıcı, muhtarların taleplerini de dinledi

19 Ekim 2020 - 17:41

Vali Ersin Yazıcı, 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla Antalya muhtarları adına gelen heyeti kabul ederek, Muhtarlar Günü'nü kutladı. Muhtarlık müessesesinin demokrasi zincirinin ilk halkası ve vatandaşların devlete ihtiyaç duyduğunda çaldıkları ilk kapı olduğunu belirten Vali Yazıcı, “İnsan merkezli yönetim mirasımızın eseri olan muhtarlık, yaklaşık iki asırlık geçmişiyle çok işlevsel ve önemli bir müessesedir" dedi.
 
'Muhtarlar milletimizin temsilcisidir'
Ülkemizde özellikle son dönemlerde muhtarlığın öneminin giderek arttığını vurgulayan Vali Yazıcı, "Vatandaş ile seçilmiş-atanmış yöneticiler arasındaki iletişimde önemli bir köprü vazifesinde olan muhtarlık, milletimizin eli, gözü ve kulağıdır. Muhtarlarımız halkımızın her türlü sorun, sıkıntı ve taleplerini rahatlıkla ilettikleri temsilcileridir. Muhtarlarımızla birlikte çalışmaktan büyük bir keyif aldığımı belirtmek istiyorum. Vatandaşımız fakiri fukarasından, komşusuyla olan derdinden, yolundan, suyundan veya fiziki problemlerinin tamamını muhtara iletir. Bu sorumluluk, seçtiği kişiye vatandaşın yüklediği sorumluluktur. Devlet görevlileri olarak bu dünyada vatandaşlara hizmet etmek ve onların mutluluğuna vesile olmak büyük bir gururdur" diye konuştu.
 
Muhtarların, devlet ile millet bütünleşmesinde en ön saflarda olan ve milletin güçlü iradesinin yereldeki temsilcileri olduğunu belirten Vali Yazıcı, “Bağımsızlığımıza ve hürriyetimize kastedildiği zamanlarda her daim en ön saflarda yer almış, gururumuz olmuşlardır. Hain darbe girişimi 15 Temmuz'daki duruşlarıyla bunu kanıtlamışlardır. Yine tüm insanlığın sınandığı pandemi sürecinde de kıymeti daha çok anlaşılan muhtarlarımız bu süreçte gösterdikleri üstün gayret ve çalışmalarıyla gurur kaynağımız olmuştur. Demokrasinin temel taşı olan muhtarlıklarımızın sorunu bizim sorunumuzdur. Önceliğimiz onların dile getirdiği talep, istek ve şikâyetleri çözüme kavuşturmaktır" ifadelerini kullandı.
 
'Her türlü desteği vermeye hazırız'

Muhtarlığın son yıllarda yapılan düzenlemelerle daha etkin ve güçlü hale getirildiğini söyleyen Vali Yazıcı, muhtarlık müessesesinin ve muhtarların başarılarının katlanarak büyümesi için onlara her türlü desteği sunmaya hazır olduklarını belirtti. Muhtarlar ise 19 Ekim Muhtarlar Günü'nü kutlamanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade ederek, Vali Yazıcı'ya çalışmalarında başarılar dileyerek kendilerini kabul ettikleri için teşekkür etti. Ziyarette, Vali Ersin Yazıcı, muhtarların taleplerini de dinledi.

DHA

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AŞIDA YAŞ SINIRI 25'E İNDİ
AŞIDA YAŞ SINIRI 25'E İNDİ
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan AÜ'ye destek
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan AÜ'ye destek