Müzede 'Venera Ensemble' rüzgârı

08 Temmuz 2021 - 16:35

Antalya Devlet Opera ve Balesi'nin (Antalya DOB) müze bahçesinde başlattığı konserler dizisinde, 'Venera Ensemble' topluluğu konser verdi.
 
Antalya Müzesi bahçesindeki açık hava amfisinde gerçekleşen konserde, Antalya DOB sanatçıları mezzo soprano Gülçin Gültekin (solist), viyolonsel sanatçısı Veronika Yeliz Efe ve arp sanatçısı Senem Çine sahne aldı. Pandemi kurallarına da özen gösterilen özel konserde, 'Venera Ensemble' adının Göbeklitepe'den Eski Yunan kültürüne, Mezopotamya'dan uzak doğuya kadar çağlar boyu birçok sanatçıya esin olmuş 'Venüs' gezegeninden alındığına vurgu yapıldı.
 
Eşsiz parçalar yorumlandı
Antik Yunan geleneğinden günümüze uzanan ve çello-arp-şan üçlüsünden oluşan özel konserde, Barok çağı ve Fransız romantik dönemine ait eserler yanında, Anadolu'nun eşsiz parçaları yorumlandı. Geçmiş tarihin izlerinin muhafaza edildiği müze bahçesinde bir kez daha bir araya gelen klasik müzik severler, mezzo soprano Gülçin Gültekin'in yankılanan güzel sesi, Veronika Yeliz Efe'nin viyolonseli, Senem Çine'nin de arpından yayılan namelerle keyifli dakikalar yaşadı. 'Venera Ensemble' konseriyle unutulmaz bir akşam yaşayan izleyiciler, muhteşem üçlüyü ayakta alkışladı.
 
Antalya DOB'un 14 Temmuz Çarşamba akşamı saat 20.30'da gerçekleşecek 'Müzede Gün Batımı' adlı konserinde de Metin Kiper (piyano), Pınar Tekol (mezzo soprano), Burak Pektaş (tenor), Mehmet Ali Tutar (bariton), Demet Emen (keman), J. Nilay Canca (klarinet), Oğuzhan Güner (fagot) sahne alacak.

DHA

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Araç alt geçidi üstünde intihar teşebbüsü
Araç alt geçidi üstünde intihar teşebbüsü
Antalyaspor Dergisi Eylül Sayısı Yayında
Antalyaspor Dergisi Eylül Sayısı Yayında