Ödüller verildi
Reklam

Ödüller verildi

Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin çevreye verdiği önemin ve hassasiyetin bir göstergesi olarak instagram üzerinden düzenlendiği "Atıkları Dönüştürüyoruz" başlıklı yarışmada dereceye girenler için ödül töreni düzenlendi

29 Temmuz 2020 - 17:43

Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin çevreye verdiği önemin ve hassasiyetin bir göstergesi olarak instagram üzerinden düzenlendiği "Atıkları Dönüştürüyoruz" başlıklı yarışmada dereceye girenler için ödül töreni düzenlendi. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Gürbüz, "Çevre Eğitimi Birimi'ni kuran ve sıfır atık belgesini alan ilk belediye olarak çevre ve doğa dostu çalışmalarımıza devam edeceğiz" dedi.

 

Atıkları Dönüştürüyoruz

Sıfır Atık Belgesi almaya hak kazanan, çevre ve doğa dostu çalışmalarıyla dikkat çeken Büyükşehir Belediyesi'nin atıkların çevreye zarar vermeden değerlendirilmesi amacıyla instagram üzerinden düzenlediği yarışmaya şehir içi ve dışından yoğun katılım gösterildi. Pandemi sürecinde evde kalmak zorunda olan vatandaşların evlerinde atık malzemelerden ürettikleri aksesuar, oyuncak, ev eşyası gibi objelerin yeniden değerlendirilmesini amaçlayan yarışmada birbirinden değerli 189 objeyi değerlendiren jüri üyelerinin kararı sonrası dereceye girenlere ödülleri düzenlenen törenle verildi.

 

Birinciye hobi bahçesi

"Atıkları Dönüştürüyoruz" yarışmasında Gazeteden Güllü Kutu çalışmasıyla Gülhan Ülker birinci, Leğenden Süs Havuzu isimli çalışmasıyla Berk Dinçman ikinci, Deterjan Kutusundan Saksı isimli çalışmasıyla Ecem Gözpınar ise üçüncü oldu. 12 obje ise mansiyon ödülüne layık görüldü. Birinci olan yarışmacıya hobi bahçesi, ikinciye balkon dolusu çiçek ve üçüncüye de 4 kişilik deniz altı turu hediye edildi.

DHA

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bakan Koca son durumu açıkladı
Bakan Koca son durumu açıkladı
ÖSYM'den 'saat' uyarısı
ÖSYM'den 'saat' uyarısı